Nesër finalja e tretë në Durrês, Klubi Vllaznia autobusë pa limit për tifozët e...

Diten e neserme, Vllaznia do te luaje nje perballje delikate ne transferte, pikerisht finalen e trete ndaj Teutes. Ekipi kuqeblu do te udhetoje drejt Durresit, teksa ne kete ndeshje pritet edhe mbeshtetja e tifozerise shkodrane. Ne finalen e dyte para...

Tifozët kuqeblu, një shtysë e madhe për Vllazninë drejt titullit të 10-të

Atmosfere elektrizuese ne Shkoder. Mbi 1000 tifoze kishin mbushur mbreme plot e perplot shkallet e pallatit te sportit "Qazim Dervishi", ne finalen e dyte mes Vllaznise dhe Teutes, qe perfundoi me rezultatin 90-71, ne favor te ekipit shkodran. Skuadra e...

Vllaznia mundi Teutën në finalen e dytë, edhe falë tifozëve të saj të mrekullueshëm

Fitorja e Vllaznise ne basketboll perballe Teutes ne finalen e dyte te kampionatit ne shifrat 90-71, duket se ka bere qe tifozet shkodrane te shperthejne ne feste. Ata kane zbritur menjehere nga shkallet e pallatit te sportit "Qazim Dervishi" dhe...

VIDEO/ Lazimi: Gabuam shumë, Vllaznia e meritoi fitoren

Ndryshe nga ndeshja e pare ne Durres, sonte Teuta e ka zhgenjyer me paraqitjen e bere ne "Qazim Dervishi" duke nderlikuar gjithçka sa i takon titullit kampion. Trajneri i saj Melzin Lazimi ka shprehur pakenaqesine e tij ne lidhje me...

Bekteshi: Sonte, një fitore e madhe për ne. Do tentojmë edhe në Durrës fitoren

Vllaznia mori mbremjen e sotme nje fitore te madhe ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" ne finalen e dyte ndaj Teutes. Ajo kishte humbur me 18 pike ndeshjen e pare, ndersa sot fitoi me 19 pike diference pikerisht me...

Spektakël në ‘Qazim Dervishi’: Vllaznia- Teutës, Në Shkodër vendos unë!

Vllaznia e basketbollit te meshkujve ka dhuruar spektakel mbremjen e sotme ne "Qazim Dervishi" duke e fituar finalen e dyte ndaj Teutes dhe duke e barazuar ne 1-1 numrin e ketyre ndeshjeve qe do te percaktojne ekipin kampion te...

Sot finalja e shumëpritur, Vllaznia në fushë për të mundur Teutën /VIDEO

Vllaznia dhe Teuta ne basketboll per meshkuj, luajne sot finalen e dyte, ate te kthimit, takim ky, i cili do te luhet ne oren 19:00. Natyrisht qe, kjo ndeshje pritet te kete nje interes te madh, takim i cili...

E humbën finalen e parë ndaj Teutës, Vllaznia e basketbollit kërkon mbështetjen e tifozëve

Basketbolli i meshkujve është në fazën më të rëndësishme të sezonit, pikërisht në zhvillimin e finaleve. Vllaznia dhe Teuta po diskutojnë mes tyre fitoren e titullit kampion. Ndeshja e parë finale u zhvillua në Pallatin e Sportit “Ramazan Njala”,...

Bekteshi: Gabuam në finalen e parë. Në Shkodër do jetë ndryshe, kemi…publikun

Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte mundur me rezultatin 68-86 ne finalen e pare ndaj Teutes, e cila eshte luajtur mbremjen e se shtunes ne pallatin e sportit "Ramazan Njala" te Durresit. Nje ndeshje ku ekipi shkodran ka rezistuar vetem...

Vllaznia nuk ia del. Humb finalen e parë ndaj Teutës

Vllaznia ne basketboll per meshkuj nuk ia ka dale te fitoje ndeshjen e pare finale ndaj Teutes, ndeshje e cila eshte luajtur pasditen e sotme ne pallatin e sportit "Ramazan Njala" te Durresit. Kuqeblute jane mundur me rezultatin 68-86 duke...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI