Basketbollistet e reja të Vllaznisë fitore për “Guinnes” ndaj Teutës

Një ecuri shumë e mirë është ajo e ekipit të basketbollit të të rejave të Vllaznisë në tre javët e para të kampionatit teksa kanë arritur t'i fitojnë të treja ato. Por fitorja e arritur dy ditë më parë...

Jo vetëm Daniel Lekndreaj. Edhe Algert Gjonaj bëri një gjest fantastik në Partizani- Vllaznia

Vllaznia e basketbollit te meshkujve sot ka luajtur ndeshjen e fundit te kampionatit dhe ka fituar me rezultatin 89-86 duke perfituar edhe nga humbja e Kamzes dhe kesisoj thuajse eshte e shpetuar nga renia prej Superliges. Ne fakt ndeshja e...

Grumbullohet kombëtarja e basketbollit të femrave, janë edhe dy lojtare të Vllaznisë

Ditën e sotme në Korçë do të grumbullohet ekipi kombëtar i basketbollit të femrave të Shqipërisë. Grumbullim ky që bëhet për dy ndeshjet e fundit të vlefshme për kualifikueset e Eurobasket 2019. Trajnerët Viron Toska dhe Lediana Koçi, kanë...

Kampionati rikthehet me Vllaznia- Partizani të mëkurën në ora 18.00

Kampionatet e basketbollit do të rikthehen sërish në mesjavë teksa do të zhvillohen ndeshjet e tyre të rradhës. Pikërisht ndeshjet që ishin planifikuar të luheshin ditën e shtunë por që për shkak të përmbytjeve në të gjithë vendin, u...

VIDEO/ Skandal në basketboll, shikoni se si lojtari i Tiranës masakron me grushte arbitrin

Skandal në kampionatin e basketbollit për meshkuj! Një dhunë e paprecedentë u pa sot në takimin mes Teutës dhe Tiranës, e fituar në fund nga durrsakët me shifrat 98-86. Por, protagonist u bë lojtari i Tiranës, Bruno Daliu, ku në...

Herion Faslija merr vendim: Ja çfarë përgjigje i ka kthyer Vllaznisë

Një nga lojtarët e kërkuar nga drejtuesit e rinj të Vllaznisë në basketboll ka qenë edhe shtatëlarti Herion Faslija. Lojtari që luan në pozicionin qendër, në fillim të këtij sezoni ka kaluar tek ekipi "Goga Basket". Por shkodranët duan...

Shqipëria U-16 renditet e 8-ta në Europë. Shkodrani Elian Memçaj më i miri ndër...

Përfaqësuesja shqiptare e basketbollit për kategorinë U-16 ka përfunduar fushatën në kampionatin europian të basketbollit që u zhvillua në San Marino në datat 3-11 korrik. Sot kuqezinjtë e vegjël kanë zhvilluar takimin e gjashtë dhe të fundit me ekipin e...

Gjeçaj: Mund ta mundim edhe Partizani… por kujdes nga vetëkënaqësia

Ndeshja e së mërkurës në kampionat ndaj Partizanit që do të zhvillohet në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” konsiderohet vendimtare për basketbollistët e Vllaznisë në ecurinë e tyre të mëtejshme në kampionat. Trajneri Bledar Gjeçaj është i mendimit se...

Imela Mala e pakrahasueshme. I shënon 32 pikë Tiranës

Pas humbjes javën e kaluar në Vlorë ndaj Flamurtarit, Vllaznia e basketbollit të femrave ka pësuar edhe një tjetër humbje këtë javë. Pasditen e së premtes ajo ka luajtur në kryeqytet ndaj Tiranës, një ekip ky shumë i vështirë...

Roland Koka ka një lajm të mirë për basketbollin shkodran

Njihet ndryshe si trajneri që nxjerr kampionë. Bëhet fjalë për të mirënjohurin Roland Koka. Ndonëse shumë shpejt do të mbushë 70 vjeç, ai vazhdon të punojë plot pasion me ekipin e basketbollit të të rinjve të Vllaznisë. Natyrisht që pikësynimi i...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR