KRYESORE

Silvio Junior: I lumtur për golat. Isha në stres, rëndësi ka Vllaznia

Është mbyllur 4-0 sfida mes Vllaznisë dhe Luftëtarit në “Loro Boriçi”. Për SuperSport ka folur Silvio Junior, sulmuesi I Vllaznisë që u shpall lojtari më I mirë I ndeshjes me dy gola të shënuar. “Ndihemi mirë dhe i lumtur për...

Cungu: Kampionati vjen drejt fundit dhe pikët janë më të rëndësishme se loja

Trajneri i Laçit, Armando Cungu në prononcimin për Supersport pas triumfit me Flamurtarin, ka theksuar se kampionati është duke ardhur drejt fundit dhe se tashmë pikët janë më të rëndësishme se loja. Ndërkaq, Cungu u shpreh se pavarësisht mungesës...

Laçi bën detyrën në Vlorë, skuadra e Cungut triumfon ndaj Flamurtarit

Laçi është kthyer te fitorja ditën e sotme, duke mundur Flamurtarin me rezultatin 1-3. Laçjanët e kontrolluan gjithë ndeshjen dhe morën një fitore, pa harxhuar shumë energji. Nuabueze ka arritur të shënojë golin e parë të ndeshjes në minutën...

Kryetari i bashkisë pëson infrakt në stadium, ndërron jetë në spitalin e Dibrës

Kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla u nda nga jeta këtë të Shtunë në Dibër teksa kishte shkuar për të parë ndeshjen e futbollit mes Korabit të peshkopisë dhe Egnatias së Rrogozhinës ndeshje e vlefshme për kategorinë e...

Çoçlli: Gaboi e gjithë mbrojtja ndaj Vllaznisë, gjithçka funksionon me rregulla

Luftëtari ka marrë humbjen e radhës, duke mos arritur ta marrë veten pas disfatës së javës së kaluar kundër Flamurtarit. Gjirokastritët këtë radhë janë mundur nga Vllaznia dhe vazhdon situata jo e mirë, pavarësisht përpjekjeve të trajnerit Çoçlli. Tekniku...

Jonuz me kritika pavarësisht fitores: Kemi humbur shumë topa dhe duele për futbollin profesional

Trajneri i Vllaznisë, Mirsad Jonuz ka qenë i pakënaqur edhe pse shënoi katër gola në sfidën ndaj Luftëtarit. Tekniku theksoi se të tijtë kanë humbur shumë topa dhe duele, të cilat në futbollin profesionist nuk janë shumë të lejueshme. Më...

Vllaznia rikthehet te fitorja, shkodranët nuk e falin Luftëtarin

Vllaznia ia ka dalë të rikthehet te suksesi pas katër ndeshjesh që kishte harruar shijen e fitores. Në Shkodër, pavarësisht përpjekjeve, Luftëtari ishte i pafuqishëm për të përballuar vendasit. Kuqeblutë arritën në minutën e 15 të zhbllokonin sfidën falë...

‘Edvin Libohova të japë dorëheqjen’, Halilaj: Liga është një farsë, ja si e emëruan...

Kaosi me Ligën Profesioniste dhe përçarja e klubeve e paralajmëruar nga “Panorama Sport” prej ditësh konfirmohet tashmë edhe nga vetë drejtuesit e ekipeve. Është presidenti i Luftëtarit, Bekim Halilaj, ai që ka shpërthyer pas zhvillimeve më të fundit, ku...

Konfirmohet një tjetë mungesë për Vllazninë nesër ndaj Luftëtarit

Vllaznia do te luaje neser ne oren 14.00 ndaj Luftetarit ne "Loro Boriçi" dhe trajneri Jonuz nuk do te kete te gatshem per kete sfide qendermbrojtesin Malota per arsye kartonash. Por nga ana tjeter konfirmohet edhe nje tjeter mungese. Behet...

Tifozët kuksianë dinë kujt t’ia ‘faturojnë’ humbjen: I madhërishmi Duro të japë dorëheqjen!

Humbja e sotme ndaj Tiranës 2-1 ka rikthyer kritikat sërish te Kukësi. Pas sfidës, tifozët kanë ”piketuar” trajnerin Duro si fajtorin kryesor për atë që ndodhi sonte. Duke ia faturuar atij, nuk ka munguar revolta. Kishte edhe nga...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia femra fiton edhe kupën e minifutbollit. Mund thellë 10-1 Tirana...

Vllaznia e femrave është shpallur fituese e të parës kupës minifutbollit të organizuar nga FSHF. Në ndeshjen finale të luajtur pasditen e sotme në...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR