KRYESORE

FSHF kundërpërgjigjet ndaj policisë: Jeton në tjetër planet

FSHF ka reaguar edhe një herë për sa i përket dhunës në shkaktuar ditën e djeshme ndaj gjyqtarit Eldorjan Hamiti pas takimit me Kamzës dhe Laçit. Institucioni më i lartë i vendit ka kërkuar rikthimin e policisë në stadiume...

Ndryshime rrënjësore në futboll, FIFA aprovon rregulloren e re

FIFA ka njoftuar se futbolli do të ketë disa rregulla të reja, ose më saktë të modifikuara. Këto rregulla do të jenë në fuqi duke filluar nga sezoni i ardhshëm dhe bëhen për përmirësimin e lojës. Rregulli i parë që...

Federata merr vendim drastik, zbritje nga Kategoria për skuadrën e njohur

Tashmë është zyrtare! Federata greke e futbollit vendosi të hënën zbritjen e skuadrës OFI Kreta në divizionin e dytë dhe të klubit Aiginiakos në divizionin e tretë, për ndreqjen e rezultatit të ndeshjes midis tyre në sezonin e kaluar...

Policia në kundërsulm ndaj FSHF-së: Përgjegjësia për dhunën bie mbi ju!

Policia e Shtetit reagoi para disa minutash nëpërmjet një komunikate në faqen zyrtare ku bëri me dije se i ka qëndruar konseguente marrëveshjes me Federatën Shqiptare të futbollit për menaxhimin e ndeshjeve të këtij sezoni të Kategorisë Superiore. Pas apelit...

Xhevahir Sukaj flet pas golit të parë me Flamurtarin: Mund të bëjmë më mirë

I mjaftoi një ndeshje si titullar që të shënonte. Xhevahir Sukaj e bën “sefte” me Flamurtarin, që në fakt është i pari pas 10 muajsh shterpësi (të fundit e ka realizuar më 23 maj 2018, në Skënderbeu-Vllaznia). E megjithatë,...

Ndodh çudia në faqen e klubit, ajo e Kukësit kthehet në faqe politike!!!

Sot, jetojmë në një kohë kur rrjetet sociale kanë një ndikim të madh, sidomos për klubet e futbollit, pasi me anë të platformave në internet, janë në komunikim të vazhdueshëm me tifozët e tyre. Faqet e klubeve përdoren për të...

Ylvije Boriçi, shahistja më e suksesshme shkodrane: 11 trofe me Vllazninë

4 tituj kampionë si individ, 5 të tjerë duke kontribuar për Vllazninë dhe po ashtu, edhe 2 Spartakiada Kombëtare. Në total bëhen 11 trofe të fituara gjatë karrierës së saj. Bëhet fjalë për shahisten Ylvije Boriçi e cila kësisoj...

Kushte ekstreme të motit në MLS/ Ish-ekipi i Gashit luan në -27 gradë

I ftohti ekstrem që ka pushtuar Amerikën së fundmi ka lënë gjurmët e tij edhe në kampionatin Amerikan të futbollit. Në sezonin e ri që sapo ka nisur në MLS, është luajtur në kushte ekstreme ndeshja mes ish-skuadrës së...

Futbollisti në fushë me brisk, lëndon kundërshtarët / VIDEO

Pamje të frikshme dhe të pabesueshme ato që vijnë nga Turqia, nga një ndeshje e kategorisë së dytë të futbollit. Në sfidën mes Sakaryaspor dhe Amedspor, lojtari i kësaj të fundit, Mansur Calar, ka zbritur në fushë me një...

VIDEO/ Goli i parë në Spanjë që ‘çmendi’ një komb, 25 milionë kinezë në...

Espanjoli arriti të fitonte këtë javë në shtëpi përballë Valdolidit me rezultatin 3-1. Më shumë se rezultati që nuk duket se përbën një çudi të madhe, një rëndësi të veçantë ka marrë goli i tretë i takimit i shënuar...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja e femrave ngjitet në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja shqiptare e femrave është ngjitur në renditjen e përgjithshme të FIFA-s. Skuadra e drejtuar nga trajneri Armir Grima ka ngjitur dy pozicione në...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR