GJEST I VEÇANTË/ Tek ‘Juban Danja’ fjala ‘MIRËNJOHJE’ merr gjithmonë vlerë

"Juban Danja" e ka shkruar tashme emrin e saj ne historine e futbollit shqiptar te femrave. Si ekipi i pare i krijuar ne Shqiperi qe ne vitin 2005, si fitues i dy Kupave te Shqiperise dhe paraqitjeve dinjitoze ne...

Vllaznia ‘dërrmon’ Dajtin me shifrat 13-0. Megi Doçi shënon plot 7 gola

Tjeter fitore per Vllaznine e femrave dhe pas ndeshjeve te gjashta te kampionatit, ajo duket se po afrohet gjithnje e me afer me titullin kampion. Kjo ngaqe diferenca me Apolonine e vendit te dyte tashme ka shkuar ne pese...

AAS surpriza e javës, fiton 5-3 në transfertë me Kinostudion. Shkëlqen Iris Armoku me...

Ekipi i femrave i Akademisë AAS ka qenë surpriza e javës së pestë të kampionatit kombëtar. Ai ndonëse ka luajtur në transfertë, ka arritur të fitojë ndaj një ekipi pretendent siç është Kinostudio, në një takim që ka dhuruar...

‘Juban Danja’ me ‘tërmet 8 ballësh’ në Bilisht. Vrapon e sigurtë drejt vendit të...

Rikthehet tek fitorja ekipi i "Juban Danjes". Ai ka luajtur sot në transfertë dhe ka fituar me rezultatin e thellë 8-0 ndaj Bilisht Sport. Kuptohet që për vetë diferencat në mes dy ekipeve, ndeshja është dominuar nga vajzat shkodrane....

Akademiku dhe Sportisti Ferdinand Jaku

Përveç kontributit që jep në mjekësi prej shumë e shumë vitesh, Ferdinand Jakun më së shumti në opinionin sportiv e njohin si presidenti i “Juban Danja”. E ka krijuar të parin ekip të futbollit të femrave në Shqipëri që...

Vllaznia për rekord ‘Guiness’: 119 fitore rresht në kampionat!

Pak kohë më parë FSHF zgjodhi që ndeshjen testuese të "Arenës Kombëtare" ta hapte Vllaznia e femrave, kampionia e padiskutueshme e futbollit shqiptar, që tashmë ka nisur edhe sukseset në Europë duke u kualifikuar në 32 më të mirat...

Presidenti Matija: Vllazninë s’e ndali Apolonia dhe nuk ka për ta ndalur askush

Vllaznia që ai drejton vazhdon të bëjë mirë dhe mbrëmjen e së dielës arriti fitoren e rradhës në kampionat ndaj rivalit kryesor, Apolonisë dhe tashmë ekipi shkodran vazhdon rrugëtimin e tij të sigurt drejt titullit të shtatë kampion rradhazi. Presidenti...

Koço Kokëdhima flet pas ndeshjes Vllaznia- Apolonia: Ishte një përballje dinjitoze

Ditën e djeshme u luajt edhe ndeshja e parë në stadiumin më të ri të vendit, “Arena Kombëtare”. Ishin pikërisht femrat e Vllaznisë dhe të Apolonisë ato që shkelën për herë të parë në tapetin e këtij impianti modern...

VIDEO/ Testohet ‘Arena Kombëtare’, presidenti DUKA nuk kursen batutat me fanelën e VLLAZNISË

Ditën e djeshme, në “Arenën Kombëtare” u luajt ndeshja e femrave mes Vllaznisë dhe Apolonisë, takim që përfundoi me rezultatin 2-0 në favor të shkodraneve. Pas takimit, presidenti Armand Duka është surprizuar me një fanelë nga ekipi kuqeblu. Këtë moment,...

Megi Doçi jep mesazh për futbollistet: E doja një gol në stadiumin e ri,...

Megi Doçi është kthyer në një makineri golash në kampionatin e femrave në Shqipëri, megjithatë kundër Apolonisë në stadiumin e ri, u ndal disa herë nga traversa megjithëse ndihmoi shoqet e skuadrës për të shënuar. Pas ndeshjes, Megi Doçi u...

FUTBOLLI I FEMRAVE

‘Juban Danja’ fiton 12-0 ndaj Dajtit. Anela Vishkulli shënon plot 6...

"Juban Danja" vijon serine e fitoreve dhe rezultateve pozitive ne kampionat. Pasditen e sotme ajo ka mundur me rezultatin e thelle 12-0 ekipin e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR