Megi Doçi ose “miss 301 golëshi”. Sulmuesja e Vllaznisë vendos një tjetër rekord

0
Katër ditë më parë ka festuar 22 vjetorin e lindjes ndërsa dje ka patur një tjetër festë për të. Megi Doçi, futbollisja e Vllaznisë në ndeshjen e rradhës, atë ndaj Pogradecit, ka shënuar plot 4 gola duke kontribuar në...

Matilda Tanushi, shkodrania që po spikat tek kombëtarja shqiptare

0
Shqiperia U16 e futbollit te femrave nen drejtimin e trajnerit Agustin Kola po ben nje paraqitje shume te mire ne turneun "Uefa Development Tournament" qe po zhvillohet keto dite ne Tirane. Perfaqesuesja jone e kesaj grupmoshe i ka fituar dy...

Dhuna në ndeshjen Tirana- Vllaznia, presidenti Matija dhe tre lojtare shkodrane në spital

0
Incidentet e ndodhura ne ndeshjen e sotme te kampionatit te femrave ne mes Tiranes dhe Vllaznise, shoqeruar edhe me akte dhune qe kane çuar ne nderprerjen e saj qe ne minuten e 22-te, kane marre vemendjen edhe te mediave...

Futboll femra/ Ka një rikthim të rëndësishëm tek kampionet e Vllaznisë

0
Pas marrjes së Marsela Djegsinës, tek ekipi i futbollit të femrave të Vllaznisë ka një tjetër rikthim të rëndësishëm. Ditët e fundit me pjesën tjetër të vajzave, është bashkuar edhe sulmuesja Ambra Gjergji. Ajo ka qenë e huazuar për pjesën e...

VIDEO/ Supergoli i shkodranes Matilda Tanushit nga një kënd i pamundur që i dha...

0
Kombëtarja shqiptare e femrave nën 19 vjeç ka arritur të marrë tre pikët sot në ndeshjen ndaj Andorrës, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian 2022. Vajzat e drejtuara nga Kreshnik Krepi fituan me rezultatin 1-0, duke siguruar kështu fitoren...

Kombëtarja e femrave, dy miqësore në Bullgari, në datat 9 & 12 dhjetor

0
Kombëtarja Shqiptare e Futbollit për femra do të zhvillojë dy ndeshje miqësore me kombëtaren e Bullgarisë. Përfaqësuesja e drejtuar nga trajneri Armir Grima do ti zhvillojë këto dy perballje në datat 9 dhe 12 dhjetor.9 dhjetor 2017 14:00 Bullgari –...

Vllaznia me fat në short. Vetëm 90 minuta larg 32-shes së ‘Champions League’

0
Vllaznia e femrave ka qene pjeserisht me fat ne shortin e turit te pare te "UEFA Women Champions League". Ajo do te jete pjese e grupit 10 qe eshte me tre skuadra dhe shorti e ka favorizuar duke e...

Vllaznia femra bën pjesë të saj edhe një futbolliste të kombëtares shqiptare

0
Nga skuadra kampione në fuqi e futbollit të femrave- Vllaznia, nuk ka vetëm largime por afrime sportistesh cilësore. Ditët e fundit, presidenti Lazer Matija ka bërë të mundur afrimin në rradhët e këtij ekipi të një futbollisteje që është...

ÇUDIRA SHQIPTARE/ Disiplina ‘i shkakton’ humbjen e parë pas 11 vitesh Vllaznisë së femrave!!!

0
Kane provuar ta mundin ne fushen e lojes, me loje te drejte e te padrejte, por nuk ia kane arritur. E kemi fjalen per Vllanzine e futbollit te femrave. E kane provuar per 11 vite me rradhe por nuk...

VIDEO/ Trajneri Leka pas fitores 7-0 ndaj Partizanit: Deshëm një kundërshtar të fortë, por…

0
Vllaznia e futbollit te femrave ka bere detyren sot duke fituar nje tjeter ndeshje per kampionat. Ajo eshte ndeshur pasditen e sotme me Partizanin ne "Reshit Rusi" ndaj te cilit ka fituar me rezultatin e thelle 7-0. Duke folur pas...