E KONFIRMUAR/ UEFA cakton stadiumin ku do ta luajë Vllaznia ndeshjen e shumëpritur

0
Kane mbetur edhe 10 dite deri tek ndeshja e shumepritur e Liges se Kampioneve te Europes dhe ne kampin shkodran mezi e presin ate. Ekipi ka kohe qe stervitet dhe kuptohet qe tashme ka mbetur vetem finalizimi dhe konkretizimi...

KEQARDHJE/ Pas 16 vitesh ekzistencë, ekipi i parë i futbollit të femrave s’merr pjesë...

0
Pas 16 vitesh ekzistence, ekipi i pare i futbollit te femrave ne Shqiperi, "Juban Danja", nuk do te marre pjese ne kampionatin kombetar te sezonit te ardhshem. Dy here fituesi i Kupes se Shqiperise, tre here nenkampioni i vendit dhe...

Fantastike/ Megi Doçi e Vllaznisë, golashënuesja më e mirë në botë për vitin 2018

0
Një lajm i shkëlqyer ka mbërritur këto ditë për Megi Doçin, futbollisten e Vllaznisë por edhe të kombëtares shqiptare. Në bazë të studimeve të bëra nga blogu spanjoll "Futebol Feminino Alternativo", ka rezultuar se golashënuesja më e mirë në botë...

Vllaznia femra kalon edhe Kinostudion. Shkon në finale të Kupës

0
Vllaznia në futboll për femra është skuadra e parë finaliste e Kupës së Shqipërisë për sezonin 2017-2018. Skuadra kampione dhe fituese e kupës në fuqi, padyshim që konsiderohet pretendentja për fitimin edhe të trofeut të rradhës në futbollin shqiptar...

Vllaznia godet në merkato, merr organizatoren e kombëtares së Hong Kongut

0
Ka mbërritur ditët e fundit në Shkodër dhe nesër pritet të bëjë debutimin me Vllazninë blerja më e re, kinezja Yuen Ting Wai. Akordi dhe firma në kontratë me këtë lojtare kishin kohë që ishin hedhur, por situata e...

Fabiola Caka për ‘Shkodra Sport’: Ëndrra ime e madhe është që një ditë të...

0
Luan si titullare me ekipin "Juban Danja- Murlani", e po ashtu është edhe pjesë e kombëtares U19, por Fabiola Caka ka ëndrra të tjera për të realizuar. Në një intervistë për "Shkodra Sport" ajo i ka zbuluara ato teksa ka...

Vllaznia ‘goditje treshe’ në merkato. Vijnë përforcimet e para

0
Ende pa marrë frymë mirë nga mbyllja e sezonit dhe shijimi i trofeve të fituar, tek Vllaznia e femrave ka nisur menjëherë puna për përforcimin e skuadrës për Ligën e Kampioneve dhe për sezonin e ardhshëm. Dhe për këtë...

Sportistja më e bukur në Shqipëri mund të jetë një shkodrane

0
Mbase ka ndërruar profesion. Një femër kaq e bukur, duket se nuk gjendet mirë në fushat e blerta të futbollit. Aty ku ka edhe lodhje, djersë, madje edhe lojë të ashpër. Profesioni i saj më i mirë ndoshta duhej...

Treshja Spahia- Xhaferi- Puka i premtojnë 3 mijë euro shpërblim Megi Doçit për një...

0
Vllaznia do te niset paraditen e neserme drejt Frances, vend ku pas dy ditesh do te luajne ndeshjen e rradhes ndaj ekipit PSG, te vlefshme per fazen e grupeve te "UEFA Women's Champions League". Skuadra shkodrane i ka humbur dy...

Vllaznia femra matematikisht kampione katër javë para fundit të kampionatit

0
Ndonëse duhen edhe katër javë për të përfunduar kampionati kombëtar i futbollit të femrave, ekipi i Vllaznisë ka siguruar edhe matematikisht titullin e pestë kampion rradhazi. Në ndeshjen e javës së 18-të të kampionatit, ai ka luajtur në Korçë...