ÇUDIRA SHQIPTARE/ Disiplina ‘i shkakton’ humbjen e parë pas 11 vitesh Vllaznisë së femrave!!!

0
Kane provuar ta mundin ne fushen e lojes, me loje te drejte e te padrejte, por nuk ia kane arritur. E kemi fjalen per Vllanzine e futbollit te femrave. E kane provuar per 11 vite me rradhe por nuk...

LAJM I FUNDIT/ Vllaznia e re bëhet me sponsor. Prezantohet nesër në Shkodër

0
Tek Vllaznia duket se e kane marre shume seriozisht çeshtjen e marketingut. Pas ekipit te meshkujve qe pak muaj me pare prezantoi sponsorin e ri, "Hospital One", tashme edhe ekipi i futbollit te femrave do te kete nje sponsor...

Ndryshime në pankinën e “Juban Danjes”. Ikën Nikoll Gjergji, ja kush e zëvendëson

0
Prej pak kohësh në drejtimin e ekipit të futbollit të femrave të "Juban Danjes" ka patur një ndryshim. Trajneri i mirënjohur Nikoll Gjergji që e drejtoi atë në pak javë kampionat, nuk është më në këtë detyrë. Ai për...

Klaudia Rrotani “lë” futbollin dhe nis një profesion tjetër

0
Një nga futbollistet më të mira në Shqipëri aktualisht është Klaudia Rrotani. Ajo jo vetëm që ka spikatur prej vitesh me ekipin "Juban Danja", por është edhe anëtare e ekipit kombëtar. Por kohët e fundit, ajo ka nisur edhe...

LAJMI I FUNDIT/ Haris Lika nuk është më trajner i Vllaznisë

0
Ka zgjatur vetem dy ndeshje aventura e tij ne krye te Vllaznise se femrave. Haris Lika nuk do te jete me trajneri i kesaj skuadre. Ka qene vete ai i cili pak minuta me pare permes rrjeteve sociale ka...

Portierja e Vllaznisë Ardiola Raxhimi bën ‘pritjen’ e jetës

0
Ka mbyllur një vit shumë të suksesshëm në karrierën sportive të saj duke fituar titullin e rradhës kampion dhe po ashtu edhe Kupën e Shqipërisë, për të mbërritur tek "qershia mbi tortë", kualifikimi në turin e dytë të Ligës...

VIDEO/ Flet Xhesi, e motra e Armando Brojës: Sot bëj tifo për Vllazninë. Shpresoj...

0
Ne stervitjen e djeshme te Vllaznise ka qene e pranishme edhe nje tifoze speciale. Behet fjale per Xhesi Brojen, motra e futbollistit te Çelsit dhe e kombetares shqiptare Armando Broja. Ajo ka mberritur fillimisht ne hotelin ku ka qene...

Gossip/ Futbollistja shkodrane po çmend “instagramin” me fotot e saj

0
Prej kohësh ajo është bërë protagoniste në rrjetet sociale. Fillimisht si një sportiste e njohur, madje duke qenë edhe anëtare e ekipit kombëtar ndërsa kohët e fundit më shumë sesa me futboll, ajo po spikat me pozat e saj. Duke i...

Vllaznia e femrave: Dhimbje e madhe për humbjen e Vesës, mikes dhe tifozes tonë...

0
Në Shkodër dhe jo vetëm, sot të gjithë kanë qenë të shokuar. Lajmi i ndarjes nga jeta i vajzës 17 vjeçare të përgjegjësit të sportit në Bashkinë Shkodër Alban Neziri, ka krijuar një keqardhje të madhe tek të gjithë. Ndërkohë...

FOTO/ Nisin pushimet, futbollistja shkodrane “djeg” rrjetet sociale

0
Një ndër futbollistet më të njohura të kombëtares shqiptare të femrave, është padyshim vajza nga Shkodra, Erida Bajrakurtaj. Ajo përveç se në fushën e blertë, di si të fitojë vëmendjen e ndjekësve edhe në rrjetet sociale. Përveç se një futbollistë me...