Paula Jaku: Gati për projektet e reja, këtë sezon kam më tepër përgjegjësi

0
Futbolli i femrave është në prag të sezonit të ri, ku ka pasur edhe disa ndryshime. Disa nga skuadrat kanë ndërruar emër dhe do përfaqësojnë ngjyra të tjera. Murlani është një nga ekipet që tashmë do jetë nën logon...

Mblidhet Komisioni i Disiplinës së UEFA-s, Vllaznia femra mendjen tek Sparta e Pragës

0

Ditën e sotme do të mblidhet në Gjenevë të Zvicrës Komisioni Disiplinor i UEFA-s për të marrë në shqyrtim kërkesën e ekipeve të futbollit të femrave të Vllaznisë dhe Bettembourg të Luksemburgut. Të dy ato i kanë kërkuar këtij komisioni të marrë masa ndëshkimore për PAOK-un e Selanikut i cili në ndeshjet ndaj këtyre ekipeve ka aktivizuar një futbolliste tjetër me një emër tjetër.

Trajneri Leka: Vllaznia synon të jetë sërish mes 32 skuadrave më të mira të...

0
Sezoni i sivjetshëm e gjen ekipin e Vllaznisë në futboll për femra sërish në pjesëmarrjen e rradhës në kompeticionet europiane, siç është ajo e UEFA Women Champions League. Në fakt, për futbollistet kuqeblu, kampione të Shqipërisë për të nëntin...

FSHF mbështet fuqishëm futbollin e femrave, rroga për gjithë lojtaret e trajnerët

0
Komitetit Ekzekutiv, ka miratuar sot strategjinë e prioritetit më të madh të futbollit shqiptar, zhvillimit të futbollit të femrave, e cila bazohet edhe në kërkesat e UEFA-s, ku çdo klub i Kategorisë Superiore duhet të ketë detyrimisht një ekip...

Ditëlindja e Vllaznisë, ekipi i femrave: Krenarë për sukseset e deritanishme, por nuk jemi...

0
Prej një dekade edhe ai përfaqëson Vllazninë, madje në mënyrën më dinjitoze të mundshme. E kemi fjalën për ekipin e futbollit të femrave i cili është vërtetë krenaria e Vllaznisë, për sukseset e jashtëzakonshme që ka arritur gjatë kësaj...

E FUNDIT/ Një kazakistanase arbitron nesër në Vllaznia- Spartak Myjava

0
Ndeshja e neserme ne mes kampiones se Shqiperise Vllaznia e Shkodres dhe kampiones se Sllovakise, Spartak Myjava po afron dhe tashme kane mbetur edhe rreth 30 ore deri ne startin e saj teksa te dy ekipet po i japin...

Shqipëria U19 nis grumbullimin të dielën, trajneri Krepi fton 20 lojtare, 6 janë nga...

0
Kombëtarja shqiptare U-19 për vajza do të nisë të dielën grumbullimin në kuadër të ndeshjeve të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian 2024 për këtë grupmoshë. Shqipëria është shortuar në grupin B1, së bashku me Zvicrën, Qipron dhe Letoninë...

Armoku- Tukaj goleadë ndaj Bilishtit dhe ngjisin AAS-në në vendin e pestë

0
Dy prej lojtareve më të mira të ekipit të AAS, pikërisht Armoku dhe Tukaj, kanë treguar vlerat e tyre edhe në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë të luajtur në Bilisht ndaj skuadrës vendase me të njëjtin emër. Si...

KF Murlani shumë i fortë për Tiranën e vendit të dytë. E mund 3-1

0
Ndryshimet e pesuara tek ekipi i femrave te Murlanit ne fazen e dyte te kampionatit, po japin frutet e veta. Pasditen e sotme, vajzat e drejtuara nga trajneri Arben Parmeza kane fituar me rezultatin 3-1 ndaj Tiranes. Kjo e fundit...

Nis kampionati i femrave, Vllaznia fiton 8-0 në Durrës

0

Sot ka nisur kampionati i nëntë kombëtar i futbollit të femrave në Shqipëri. Në ndeshjet e javës së parë, Vllaznia kampione në fuqi e ka nisur "me vrull". Ajo ka fituar me rezultatin e thellë 8-0 ndaj Teutës në ndeshjen e luajtur në Durrës.