Vllaznia shumë e fortë për Tiranën kryesuese. E mund 8-0 dhe i merr vendin...

0
Deri sot kryesonte renditjen e kampionatit me pike te plota dhe kjo krijoi iluzionin se Tirana e femrave do te ishte pretendentja numer 1 per titullin kampion. Kete gje filluan ta besojne edhe vete pjestaret e kesaj skuadre, por...

Akuza të rënda nga Shkodra: Portieria e Tiranës përdor lëndë narkotike

0
Komisioni i Disiplines prane Federates Shqiptare te Futbollit ka vendosur sot qe te hape nje hetim disiplinor per aktet e dhunes ne ndeshjen e femrave Tirana- Vllaznia. Qe do te thote se ne ditet ne vijim do te mbledhin...

Kush do ta zëvendësojë Arben Parmezën tek Murlani?

0
Prej tre ditësh, Arben Parmeza ka marrë drejtimin e ekipit Vllaznia U14. Në këtë mënyrë, ai ka mbyllur këtu edhe rrugëtimin në krye të ekipit të femrave të KF Murlanit që e ka drejtuar më përpara. Largimi i tij ka...

Andersen: Niveli i Fortunës më i lartë se ai i Vllaznisë, por shqiptaret do...

0
Shorti i turit të dytë të Ligës së Kampioneve në futboll për femra ka vënë përballë Vllaznisë ekipin Fortuna Hjorring të Danimarkës. Skuadra nënkampione e këtij vendi është krijuar në vitin 1966 dhe ka një eksperiencë të madhe në...

‘Atletik Klub Shkodra’ krenohet me tre futbollistet e saj që po nderojnë Kombëtaren U19

0
Kombëtarja shqiptare e vajzave U-19 i nisi ndeshjet e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian duke fituar me rezultatin 2-1 ndaj Lituanisëë. Nje start i mbare i skuadres se drejtuar nga trajneri shkodran Kreshnik Krepi. Por njekohesisht pjese e kesaj...

Tek ‘Juban Danja’ sot ka festë, trajneri Ligataj ka ditëlindjen

0
Kohe te veshtira por kjo nuk na pengon qe ne keto dite te mund te festojme. Sot ne familjen Ligataj do te kene arsye per te festuar sepse nje nga pjestaret e kesaj familje, pikerisht Elvisi, ka ditelindjen. Trajneri aktual...

‘Më të mirët e 2022’, FSHF çmim të veçantë për Vllazninë e femrave

0
Federata Shqiptare e Futbollit do të organizojë më datë 27 janar mbrëmjen gala, që i dedikohet protagonistëve kryesorë të futbollit të cilët kanë spikatur me paraqitjet e tyre në fushën e lojës gjatë vitit 2022. Në këtë mbrëmje do të...

Dy përfaqëues të UEFA-s në Shkodër për të inspektuar ‘Loro Boriçin’

0
Dy inspektore te UEFA-s kane qene te pranishem diten e djeshme ne Shkoder. Behet fjale per Olivier Muylle dhe Maksims Raspopovs te cilet kane qene te pranishem ne stadiumin "Loro Boriçi" dhe kane qendruar disa ore aty. Arsyeja e vizites...

“Juban Danja” fitore me goleadë ndaj Dajtit. Paula Jaku dhe disa lojtare të reja,...

0
Java e fundit e fazës së parë të kampionatit të futbollit të femrave, ka dhuruar një fitore të thellë për ekipin shkodran "Juban Danja". Ai ka luajtur në transfertë me ekipin e Dajtit të cilin e ka mundur me...

Vllaznia- Tirana AS dhe Juban Danja-Kinostudio gjysmëfinalet e femrave

0

Janë caktuar çiftet gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë në futboll për femra. Ato do të jenë Vllaznia- Tirana AS dhe Juban Danja- Kinostudio. Këto ekipe i kanë kaluar pa problem kundërshtarët e tyre në çerekfinale dhe vetëm në ndeshjen Tirana AS- The Door ka patur deri diku rivalitet. Skuadra kryeqytetase ka fituar me rezultatin 3-1 dhe është kualifikuar për në turin tjetër të këtij kompeticioni. Në të tjerat, gjërat janë përcaktuar shumë shpejt. Në ndeshjen Juban Danja- Apolonia, skuadra e drejtuar nga trajneri Shpëtim Rama ka fituar me rezultatin e thellë 14-0 duke treguar se si fituese në fuqi e këtij trofeu, don të thotë fjalën e vet edhe këtë sezon.