Vllaznia sot ndaj Tiranës ‘për të mbyllur’ kampionatin

0
Dita e sotme do te dhuroje nje sfide shume interesante, te vlefshme per kampionatin kombetar te futbollit te femrave, ate ne mes dy ekipeve kryesuese te tij, Tiranes dhe Vllaznise, sfide kjo qe do te startoje ne oren 14.00...

Vllaznia e nis mbarë. Mund 3-1 kampionen e Irlandës. Rriten shanset për kualifikim

0
Vllaznia në futboll për femra e ka nisur me fitore edicionin e sivjetëm të Ligës së Kampioneve. Ajo ka fituar me rezultatin 3-1 në përballjen me kampionen e Irlandës, në takimin e luajtur mesditën e sotme në Lituani. Takimi...

Megi Doçi: Goli ndaj lituanezeve, më i rëndësishmi i karrierës time, do ta mbaj...

0
Shume tituj kampione e kupa te fituara me Aden e Vllaznise, fituese e "Topit te Arte" per vitin 2018, çmim ky i akorduar nga FSHF, vleresim si golashenuesja me e mire ne Bote per vitin e kaluar nga nje...

Optimizmi i presidentit Matija: Minsku i fortë, por edhe ne jemi Vllaznia

0
E ka pritur me kërshëri shortin e sotëm dhe ndonëse nuk ka qenë ai i preferuari për Vllazninë, sërish është optimist për vazhdimësinë. E kemi fjalën për presidentin e ekipit të futbollit të femrave Lazer Matija. Presidentin e atij ekipi...

Suada Jashari: Mes Shqipërisë dhe Kosovës, zgjedh të parën

0

Zhurma e krijuar kohët e fundit në lidhje me zgjedhjet e bëra nga shumë futbollistë të cilët kanë vendosur të lënë ekipet kombëtare të Shqipërisë dhe të zgjedhin ato të Kosovës, natyrisht që pritet të vazhdojë edhe për disa kohë të tjera. Edhe tek futbolli i femrave ka ndodhur një gjë e tillë, madje shumë vajza kanë braktisur kombëtaren U-19 vetëm pak ditë parë një ndeshje eliminatore duke e vënë në një pozitë shumë të vështirë trajnerin Dede.

Vllaznia femra nis përgatitjet për Champions League. Vijnë dy përforcimet e para

0
Pasi ka mësuar emrat e ekipeve kundërshtare, Vllaznia në futboll për femra ka nisur përgatitjet për ndeshjet e Ligës së Kampioneve të Europës. Ndeshje këto që siç është bërë e ditur do të luhen në datat 7-13 gusht në...

ÇUDIRA SHQIPTARE/ Kundërshtari nuk i kishte fanellat e Laçit për të luajtur, Kukësi fiton...

0
Kukësi dhe Laçi do të ndesheshin sot për javën e dytë të Superligës për femra. Për ekipin e Kukësit ky do të ishte takimi debutues pasi ka 1 takim të prapambetur. Debutimi i ekipit të Kukësit nuk shkoi ashtu...

Vllaznia e femrave në përgatitjet e fundit për Ligën e Kampioneve

0

Javën e ardhshme ekipi i futbollit të femrave të Vllaznisë do të nisë aventurën e tij në Ligën e Kampioneve. Vajzat shkodrane nën drejtimin e trajnerëve Nikolin Leka po i japin dorën e fundit përgatitjeve për këto ndeshje.

Haris Lika ‘mesazh’ për ata që e shkarkuan vite më parë: Më mbyllët dyert...

0
Haris Lika po behet gati te drejtoje neser ndeshjen me te rendesishme te karrieres se tij. Pikerisht ate te "UEFA Women's Champions League" ne mes Vllaznise qe tashme ai drejton dhe kampiones kosovare EP COM Hajvalia. Haris Lika sigurisht...

Leka- Parmeza deri ‘dje’ kolegë, pasnesër do jenë sërish ‘kundërshtarë’

0
Deri para nje muaji kane punuar sebashku tek Vllaznia e femrave dhe kane korrur jo pak suksese, por tashme ata e shohin veten "kundershtare". Nikolin Leka dhe Arben Parmeza madje te dielen pasdite do te jene perballe njeri- tjetrit ne...