Prezantohet Strategjia e Futbollit të Vajzave 2023-26, Presidenti Duka: Duam të arrijë në të...

0
Federata Shqiptare e Futbollit organizoi pasditen e kësaj të enjteje në stadiumin “Air Albania” eventin e rëndësishëm të lançimit të Strategjisë së Futbollit të Vajzave “Rising Stars 2023-2026”. Një strategji me projekte që pritet të sjellin ndryshime cilësore në...

Të shtunën ‘klasikja’ e femrave Tirana- Vllaznia, trajneri Leka: Ndeshja e rradhës, duam fitoren!

0
Te shtunen do te zhvillohet ndeshja me e rendesishme e kampionatit te femrave, ajo qe ndryshe konsiderohet edhe si "klasikja" e futbollit shqiptar ne mes Vllaznise dhe Tiranes, ndeshje e cila do te luhet ne oren 13:00 ne kompleksin...

Megi Doçi: Sfida me Tiranën? Objektivi i Vllaznisë dihet, vetëm tre pikët

0
Vllaznia e femrave po vijon stërvitjet për sfidën e rradhës. Këtë javë përballë do të jetë ekipi i Tiranës, ndeshje që do të zhvillohet në kryeqytet. Sulmuesja Megi Doçi, e cila mbetet golashënuesja më e mirë e kampionatit shqiptar,...

VIDEO/ Gol me roveshiatë, shijojeni këtë kryevepër të Megi Doçit!

0
Sulmuesja e Vllaznise Megi Doçi vazhdon te shenoje. Shifrat e golave te saj rriten nga ndeshja ne ndeshje dhe sigurisht qe ajo po vendos rekorde qe veshtire se do thyhen nga ndonje futbolliste tjeter. Por e veçanta e kesaj lojtareje...

Vllaznia U17 për femra e nis kampionatin me goleadë, mund 7-0 Egnatian

0
Vllaznia U17 per femra e ka nisur me fitore kampionatin, madje me nje fitore te thelle teksa ka triumfuar me rezultatin 5-0 ndaj Egnatias ne ndeshjen e luajtur mesditen e djeshme ne fushen sportive "Reshit Rusi". Pergjate gjithe 90 minutave...

VIDEO/ Trajneri Leka: Objektivi i Vllaznisë një dhe i vetëm: Titulli kampion

0
Me rezultatin e thelle 10-0 e ka mbyllur ndeshjen e rradhes per kampionat ate ndaj Laçit, Vllaznia e femrave. Nje sfide qe nuk ka shume histori nga menyra si u zhvillua, pavaresisht rezistences qe u munduan te bejne futbollistet...

VIDEO/ Vllaznia e femrave fiton 10-0 me Laçin dhe merr fitoren e gjashtë rradhazi

0
Vllaznia e femrave ben detyren dhe fiton edhe ne ndeshjen e rradhes per kampionat, duke ia lene tashme vendin sfides direkte me Tiranen javen e ardhshme qe mund te vendose çeshtjen e "kampiones se dimrit". Pasditen e sotme vajzat kuqeblu...

Java e 6-të e kampionatit, Vllaznia pret të dielën Laçin në ‘Reshit Rusi’

0
Java e gjashtë e kampionatit “Abissnet Superiore” për vajza do të luhet e ndarë në dy ditë, të shtunën dhe të dielën. Takimi i parë do të jetë mes Skënderbeut dhe Tiranës që do të zhvillohet të shtunën në...

FUTBOLL FEMRA/ Laçi (Atletik) fiton me rezultat të thellë 8-0 në Lushnjë

0
Java e peste e "Abissnet Superiore Femra" eshte mbyllur sot me ndeshjen qe eshte luajtur ne Lushnje ne mes skuadres vendase dhe asaj te Laçit (Atletik). Kjo e fundit nuk e ka diskutuar per asnje moment fitoren dhe si...

Vllaznia e femrave mund thellë Skënderbeun. Megi Doçi shënon 10 gola

0
Vllaznia në futboll për femra ka marrë pasditen e sotme fitoren e pestë në kampionat duke fituar me rezultatin e thellë 11-0 ndaj Skënderbeut. Ndeshja është luajtur në Korçë dhe sa i takon kronologjisë së saj, nuk ka patur...