Arbitret shqiptare performancë të mirë në ndeshjen Çeki- Slloveni

0
Eshte thene shpeshhere here qe arbitrat shqiptare "habisin" me performancat shume te mira qe bejne kur dalin te arbitrojne jashte vendit. Krejt ndryshe jane ne futbollin shqiptar dhe krejt ndryshe ne ndeshjet e huaja. Keshtu ka ndodhur sefundi edhe me...

Rikthehet kampionati i femrave, spikat sfida Vllaznia- Apolonia

0
Kampionati “Abissnet Superiore“ për vajza do të rikthehet të luajë javën e 8-të, pas shkëputjes disa ditore për shkak të angazhimit të futbollisteve me ekipin Kombëtare A në Ligën e Kombeve për vajza. Ndeshjet do të luhen në fundjavë, të...

VIDEO/ Goli me roveshiatë i Megi Doçit bën xhiron e botës. E publikon edhe...

0
Goli i shënuar nga Megi Doçi dy javë më parë në ndeshjen ndaj Laçit vazhdon të bëjë jehonë në mediat ndërkombëtare. Ajo tashmë është bërë virale dhe po e shpërndajnë faqet më të njohura botërore. E rradhës që i ka...

Kombëtarja e femrave i mbyll ndeshjet e Ligës së Kombeve me një humbje të...

0
Vetëm një pikë e marrë në 6 ndeshje dhe një golaverazh për t’u harruar, si vetë paraqitja në këtë pjesëmarrje në Ligën e Kombeve. E tillë ka qenë pjesëmarrja e Shqipërisë së futbollit të femrave, e cila e ka...

Akuza të rënda nga Shkodra: Portieria e Tiranës përdor lëndë narkotike

0
Komisioni i Disiplines prane Federates Shqiptare te Futbollit ka vendosur sot qe te hape nje hetim disiplinor per aktet e dhunes ne ndeshjen e femrave Tirana- Vllaznia. Qe do te thote se ne ditet ne vijim do te mbledhin...

LAJMI I FUNDIT/ Komisioni i Disiplinës merr vendim për ndeshjen e femrave Tirana- Vllaznia

0
Komisioni i Disiplines prane Federates Shqiptare te Futbollit nuk ka marre asnje vendim per ndeshjen e femrave Tirana- Vllaznia dhe dhunen e ndodhur gjate saj, çka çoi edhe ne nderprerjen dhe mosperfundimin e kesaj perballje. Ai ka vendosur per...

Futboll femra/ Shqipëria U17 fiton 1-0 ndaj Kazakistanit, vendos goli i shkodranes Klevisa Ndocit

0
shtë përmbyllur me sukses turneu “UEFA Women’s U-17 Championship” për Grupin B4, që u mirëprit dhe u organizua nga FSHF. Në këtë turne morën pjesë kombëtare e vajzave të Shqipërisë, Uellsit, Ishujve Faroe dhe Kazakistanit, ndërsa ndeshjet u luajtën...

VIDEO/ Presidenti Matija: Duan të denigrojnë emrin e Vllaznisë, por nuk do ia dalin

0
Ka duruar shume, duke degjuar edhe te pavertetat e asaj ngjarje. Ka degjuar shpifje e shume gjera te tjera te cilet e benin ate dhe pjestaret e tjere te Vllaznise "dhunues" kur ne fakt eshte e kunderta. Pikerisht per...

Liga e Kombeve/ Trajneri Grima: Synojmë maksimumin ndaj Irlandës së Veriut dhe Hungarisë

0
Kombëtarja shqiptare e vajzave prej të hënës është grumbulluar në kryeqytet dhe po përgatitet në prag të dy sfidave të fundit ndaj Irlandës së Veriut dhe Hungarisë të vlefshme për UEFA Women’s Nations League. Seancat stërvitore po zhvillohen në ambientet...

Opinion/ Gënjeshtrat e drejtoreshës së Tiranës dhe synimi për të fshehur të vërtetën

0
Qe prej se shtunes nje nga temat qe ka marre me shume vemendje ne media ka qene ajo e dhunes ne ndeshjen e futbollit te femrave ne mes Tiranes dhe Vllaznise e cila u nderpre ne minuten e 22-te...