Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia e femrave fiton 2-0 ndaj Gramshit

0
Vllaznia e femrave ka fituar me rezultatin 2-0 ndaj ekipit te Gramshit ne ndeshjen e pare çerekfinale te Kupes se Shqiperise. Ajo eshte luajtur mesditen e sotme ne fushen sportive "Reshit Rusi". Te dy golat e kesaj ndeshje jane shenuar...

Kupa e Shqipërisë për femra, Vllaznia luan ndaj Gramshit në çerekfinale

0
Pas mbylljes së fazës së parë të kampionatit të vajzave në muajin dhjetor, më 14 janar rikthehet Kupa e Shqipërisë për këtë kategori. Ashtu sikurse edhe vitin e kaluar, sipas skemës së re, në këtë kompeticion do të marrin...

FANTASTIKE/ UEFA publikon renditjen e re për klubet: Vllaznia e femrave, e 34-ta në...

0
Institucioni i futbollit europian- UEFA ka publikuar sot renditjen e re per te gjithe klubet e futbollit te femrave te kontinentit tone. Ajo qe te bie ne sy ne kete renditje, eshte pozicioni i kampiones shqiptare- VLLAZNIA, ne nje...

Fajtorë se mbrojtëm veten? Te Vllaznia ‘qajnë’ e ‘qeshin’ me vendimin e sotëm të...

0
Vendimi i sotem i Komisionit te Disiplines per ta ndeshkuar Vllaznine e femrave me humbjen e ndeshjes ne tavoline ne shifrat 0-3 i ka çuditur te gjithe ne Shkoder. Sportdashesit me shume te drejte, e konsiderojne nje vendim dukshem...

ÇUDIRA SHQIPTARE/ Disiplina ‘i shkakton’ humbjen e parë pas 11 vitesh Vllaznisë së femrave!!!

0
Kane provuar ta mundin ne fushen e lojes, me loje te drejte e te padrejte, por nuk ia kane arritur. E kemi fjalen per Vllanzine e futbollit te femrave. E kane provuar per 11 vite me rradhe por nuk...

‘Talenti i vitit’/ Klaudia Borci: E lumtur për çmimin e ‘Shkodra Sport’, sukseset me...

0
Nga Endri ÇINARI Klaudia Borçi ishte një nga talentet që u vlerësua në këtë fundvit për vitin që po lamë pas. Sulmuesja e ekipit të Vllaznisë për femra u vlerësua jo vetëm nga “Shkodra Sport”, por edhe nga FSHF në...

Fiton sërish ‘Topin e Artë’, Megi Doçi: Kënaqësi e madhe të jem këtu ku...

0
Federata Shqiptare e Futbollit ka dhënë sot në mbrëmjen gala ”Më të mirët 2023” edhe trofeun e ”Topit të Artë” për femra. Esmeralda Franja, Valentina Torka dhe Megi Doçi ishin futbollistet në garë për këtë trofe, me sulmuesen e Vllaznisë...

Futbollistja e Vllaznisë Klaudia Borci shpallet ‘Talenti i Vitit’

0
Mbrëmja gala e Federatës Shqiptare të Futbollit e organizuar mbrëmjen e sotme në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit në një atmosferë të shkëlqyer e të mbushur me emocione të mëdha, ka nderuar me çmime protagonistët kryesorë të vitit...

700 gola në kampionat, Megi Doçi feston shifrën rekord

0
Nuk ka shenuar sot, por per Megi Doçin kjo dite do te jete e veçante. Perpara fillimit te ndeshjes, klubi Vllaznia i ka zhvilluar nje ceremoni te thjeshte por shume kuptimplote, pikerisht per shkak te shenimit te 700 golave...

Vllaznia e femrave fiton 2-1 ndaj Apolonisë në një ndeshje pa shkëlqim

0
Vllaznia e femrave ka marre fitoren e rradhes ne kampionat, duke mundur kete here 2-1 Apolonine, por duhet pranuar se ka qene nje fitore pa shkelqim. Vajzat shkodrane kane zhvilluar nje nga ndeshjet e tyre me te dobeta te...