Megi Doçi e Vllaznisë merr çmimin “Futbollistja më e mirë e vitit” nga FSHF

Në mbrëmjen gala që ka organizuar Federata Shqiptare e Futbollit, përveç nderimit të disa figurave sportive, janë dhënë edhe çmimet për më të mirët e vitit të fundit. Kështu, "futbollisti më i mirë" i vitit është vlerësuar mesfushori i Partizanit...

Megi Doçi, çfarë goli nga 40 metra në ndeshjen e sotme ndaj Apolonisë (VIDEO)

Vllaznia ka arritur sot fitoren e rradhës në kampionat duke mundur Apoloninë me rezultatin e thellë 6-1. Në ndeshjen e luajtur në Fier, vajzat shkodrane nuk e kanë vënë asnjëherë në dyshim fitoren. Dhe kur fiton ekipi shkodran, padyshim...

“Juban Danja” merr fitoren e tretë rradhazi, fiton thellësisht ndaj Bilisht Sport

Tre ndeshje, tre fitore në ndeshjet e fundit për "Juban Danjen" dhe ajo ngjitet sërish në renditje. Pasditen e sotme ka fituar me rezultatin e thellë 6-0 ndaj Bilisht Sport në ndeshjen e luajtur në kompleksin sportiv "Zmijani". Rezultati është...

Vllaznia “heq qafe” edhe një tjetër rivale. Fiton 6-1 në Fier ndaj Apolonisë

Tjetër fitore për ekipin e Vllaznisë së femrave në kampionat, duke mundur një tjetër pretendente siç është Apolonia e Fierit. Vajzat shkodrane madje kanë fituar në transfertë me rezultatin e thellë 6-1. Që në minutën e 2-të ka qenë...

Megi Doçi 100 ndeshje me Vllazninë, me një mesatare fantastike: 2.51 gola për ndeshje!

Dita e djeshme ka qenë e veçantë për katër futbolliste të Vllaznisë por njëra prej tyre e ka festuar edhe më bukur. Megi Doçi, shënuesja më e mirë në historinë e futbollit të femrave, ka luajtur ndeshjen e 100-të...

Katër futbolliste “mbushin një shekull” me fanellën e Vllaznisë

Vllaznia në futboll për femra po shënon sukses pas sukses dhe tashmë ajo po shkon e sigurtë drejt titullit të gjashtë kampion rradhazi. Tre javë më parë siguroi fitoren e 100-të në kampionat ndërkohë që ndeshja e sotme ka...

Skuadra e tij u mund 0-7 nga Vllaznia, trajneri Gjonpalaj: Nuk është çudi të...

Ndeshja e sotme Vllaznia- Kinostudio ka qenë më e rëndësishmja e javës së tetë të kampionatit të futbollit të femrave ngaqë ndesheshin me njëra- tjetrën dy pretendentet kryesore për titullin kampion. Por në fakt, rezultatin 7-0 i fiksuar në...

AAS femra “shpartallon” Pogradecin. E mundin me rezultatin e thellë 11-0

Mesditën e sotme në kompleksin "Hasaj" në Shkodër është luajtur një tjetër ndeshje e kampionatit të femrave. AAS ka pritur ekipin e Pogradecit në këtë ndeshje dhe ka fituar me rezultatin e thellë 11-0 ndaj tij. U mendua që...

Rrotani & P. Jaku mundin Teutën. Juban Danja fiton 2-0 në Durrës

Në kuadrin e ndeshjeve të javës së tetë të kampionatit të futbollit të femrave, sot në Durrës është zhvilluar një përballje interesante në mes Teutës vendase dhe "Juban Danjes". Kjo e fundit ka luajtur më mirë dhe ka arritur të...

Vllaznia supersfidën e kthen në “nxemje”. Mund 7-0 rivalin kryesor të saj, Kinostudion

Duhej të ishte një sfidë me shumë rivalitet sepse përballeshin dy prej ekipeve më të mira të futbollit të femrave në Shqipëri, por Vllaznia "s'ndal dorën" dhe mund thellësisht 7-0 ekipin e Kinostudios. Në ndeshjen e luajtur paraditen e...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR