Esi Lufo ironizon skemën e re dhe mediat e kryeqytetit: No Vllaznia, no party!

0
Tek Vllaznia e femrave jane mese te lumtur sepse edhe njehere tjeter treguan se jane ekipi me i mire ne Shqiperi dhe si rrjedhoje nuk paten rivale as kete here ne rrugen drejt titullit te 11-te e kjo u...

LETRA/ Presidenti i FSHF-së Armand Duka uron Vllazninë e femrave për titullin kampion

0
Suksesi i Vllaznise se femrave qe u shpall dy dite me pare kampione e Shqiperise per te 11-ten here rradhazi eshte vleresuar edhe nga institucioni i futbollit shqiptar. Madje, ka qene vete presidenti i FSHF-se Armand Duka qe me...

VIDEO/ Trajneri Leka: U treguam të gjithëve edhe njëherë tjetër se kush është Vllaznia!

0
Bashke me te djeshmin eshte titulli i 9-te kampion qe feston si trajner i ekipit te futbollit te femrave te Vllaznise. Shto ketu edhe 8 Kupa te Shqiperise dhe ne total ka festuar bashke me ekipin plot 17 here....

VIDEO/ Presidenti Matija: Na duan apo jo, për ne nuk ka rëndësi. Vllaznia është...

0
Vllaznia e femrave dje thjesht ka bere ate qe di te beje me mire: Te fitoje titullin kampion te rradhes, te 11-tin. E ka bere kete duke dominuar ne te gjitha drejtimet ne ndeshjen finale ndaj Apolonise dhe ne...

FANTASTIKE/ Vllaznia mund 4-0 Apoloninë dhe shpallet për herë të 11-të kampione e Shqipërisë

0
Vllaznia e femrave eshte kampione e Shqiperise per here te 11-te rradhazi. Ne ndeshjen finale te luajtur pasditen e sotme ne “Shtepia e Futbollit” ne kryeqytet. Ajo ka fituar me rezultatin e thelle 4-0. Vllaznia e nisi me vrull kete...

FINALJA/ Vllaznia e femrave e bindur tek suksesi. Premton titullin e 11-të kampion

0
Vllaznia e futbollit te femrave do te zbrese pasditen e sotme serish ne fushen e lojes. Kuptohet me nje mision te qarte: Per te fituar titullin kampion te rradhes, te 11-tin. Nje objektiv qe e ka patur nga fillimi...

Finalja e madhe Vllaznia – Apolonia luhet të dielën në ‘Shtëpinë e Futbollit’ me...

0
Finalja e madhe e “Final Four” për vajza Vllaznia – Apolonia, do të luhet të dielën në “Shtëpinë e Futbollit” në orën 17:30. Një ndeshje shumë e rëndësishme që do të përcaktojë edhe kampionen e këtij edicioni, prandaj FSHF...

VIDEO/ Trajneri Leka: Nuk ka asnjë dyshim, edhe titulli i 11-të kampion vjen nesër...

0
Vllaznia e femrave do te luaje neser ne ora 17:30 ne "Shtepine e Futbollit" finalen per titullin kampion perballe Apolonise. Skuadra shkodrane duket e vendosur per te mos e ndalur serine e titujve kampione te fituar, nderkohe qe ajo...

Ndryshon sërish data e finales së femrave, ja kur do të luhet Vllaznia- Apolonia

0
Ndryshon per here te dyte data e ndeshjes finale te kampionatit te futbollit te femrave, ajo ne mes Vllaznise dhe Apolonise, e cila do te vendose edhe skuadren kampione te sezonit 2023-2024. Fillimisht Federata Shqiptare e Futbollit kishte caktuar daten...

FUTBOLL FEMRA/ Vllaznia- Apolonia finalja për titullin kampion e këtij sezoni

0
Vllaznia – Apolonia është finalja e madhe për titullin kampion të këtij edicioni në kampionatin “Abissnet Superiore” për vajza.Ditën e sotme u zhvilluan takimet e dyta gjysmëfinale të vlefshme për “Final 4”. Vllaznia nuk e vendosi aspak në diskutim...