Tek Vllaznia e femrave jane mese te lumtur sepse edhe njehere tjeter treguan se jane ekipi me i mire ne Shqiperi dhe si rrjedhoje nuk paten rivale as kete here ne rrugen drejt titullit te 11-te e kjo u pa edhe ne finalen ndaj Apolonise te fituar me rezultatin e paster 4-0.

Por ajo qe ra ne sy ishte mungesa e mediave te kryeqytetit per pasqyrimin e ketij suksesi te 11-te rradhazi te Vllaznise. Nderkohe sulmuesja kuqeblu Esi Lufo permes nje postimi ne instagram ka dashur te ironizoje jo vetem skemen e re, te FSHF-se me “Final 4” kete sezon, por edhe mediat dhe shume gjera te tjera.

“Çfarë ndodh në Shqipëri? Dje fituam kampionatin. Final Four “Formula e re”? Mos u shqetësoni se e kemi marrë edhe këtë.

Nuk ka media për ndeshjen finale? Është mirë që kemi mediat tona. No Vllaznia, no party? Në fakt ke të drejtë, JO VLLAZNIA JO PARTI!