Dhuna në ndeshjen Tirana- Vllaznia, presidenti Matija dhe tre lojtare shkodrane në spital

0
Incidentet e ndodhura ne ndeshjen e sotme te kampionatit te femrave ne mes Tiranes dhe Vllaznise, shoqeruar edhe me akte dhune qe kane çuar ne nderprerjen e saj qe ne minuten e 22-te, kane marre vemendjen edhe te mediave...

VIDEO/ Supergoli i shkodranes Matilda Tanushit nga një kënd i pamundur që i dha...

0
Kombëtarja shqiptare e femrave nën 19 vjeç ka arritur të marrë tre pikët sot në ndeshjen ndaj Andorrës, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian 2022. Vajzat e drejtuara nga Kreshnik Krepi fituan me rezultatin 1-0, duke siguruar kështu fitoren...

Vllaznia me fat në short. Vetëm 90 minuta larg 32-shes së ‘Champions League’

0
Vllaznia e femrave ka qene pjeserisht me fat ne shortin e turit te pare te "UEFA Women Champions League". Ajo do te jete pjese e grupit 10 qe eshte me tre skuadra dhe shorti e ka favorizuar duke e...

Vllaznia realizon një tjetër goditje në merkato

0
Periudha e transfertave te lojtareve po shfrytezohet edhe nga ekipi kampion ne fuqi i vendit dhe po ashtu, edhe pretendenti kryesor per fitimin edhe te titullit te sivjetem, pikerisht Vllaznia, per t'u perforcuar me te tjera futbolliste cilesore. Ne pamje...

VIDEO/ Trajneri Leka pas fitores 7-0 ndaj Partizanit: Deshëm një kundërshtar të fortë, por…

0
Vllaznia e futbollit te femrave ka bere detyren sot duke fituar nje tjeter ndeshje per kampionat. Ajo eshte ndeshur pasditen e sotme me Partizanin ne "Reshit Rusi" ndaj te cilit ka fituar me rezultatin e thelle 7-0. Duke folur pas...

LAJM I FUNDIT/ Vllaznia e re bëhet me sponsor. Prezantohet nesër në Shkodër

0
Tek Vllaznia duket se e kane marre shume seriozisht çeshtjen e marketingut. Pas ekipit te meshkujve qe pak muaj me pare prezantoi sponsorin e ri, "Hospital One", tashme edhe ekipi i futbollit te femrave do te kete nje sponsor...

Klaudia Rrotani “lë” futbollin dhe nis një profesion tjetër

0
Një nga futbollistet më të mira në Shqipëri aktualisht është Klaudia Rrotani. Ajo jo vetëm që ka spikatur prej vitesh me ekipin "Juban Danja", por është edhe anëtare e ekipit kombëtar. Por kohët e fundit, ajo ka nisur edhe...

LAJMI I FUNDIT/ Haris Lika nuk është më trajner i Vllaznisë

0
Ka zgjatur vetem dy ndeshje aventura e tij ne krye te Vllaznise se femrave. Haris Lika nuk do te jete me trajneri i kesaj skuadre. Ka qene vete ai i cili pak minuta me pare permes rrjeteve sociale ka...

Portierja e Vllaznisë Ardiola Raxhimi bën ‘pritjen’ e jetës

0
Ka mbyllur një vit shumë të suksesshëm në karrierën sportive të saj duke fituar titullin e rradhës kampion dhe po ashtu edhe Kupën e Shqipërisë, për të mbërritur tek "qershia mbi tortë", kualifikimi në turin e dytë të Ligës...

VIDEO/ Flet Xhesi, e motra e Armando Brojës: Sot bëj tifo për Vllazninë. Shpresoj...

0
Ne stervitjen e djeshme te Vllaznise ka qene e pranishme edhe nje tifoze speciale. Behet fjale per Xhesi Brojen, motra e futbollistit te Çelsit dhe e kombetares shqiptare Armando Broja. Ajo ka mberritur fillimisht ne hotelin ku ka qene...