Portierja e Vllaznisë Ardiola Raxhimi bën ‘pritjen’ e jetës

0
Ka mbyllur një vit shumë të suksesshëm në karrierën sportive të saj duke fituar titullin e rradhës kampion dhe po ashtu edhe Kupën e Shqipërisë, për të mbërritur tek "qershia mbi tortë", kualifikimi në turin e dytë të Ligës...

VIDEO/ Flet Xhesi, e motra e Armando Brojës: Sot bëj tifo për Vllazninë. Shpresoj...

0
Ne stervitjen e djeshme te Vllaznise ka qene e pranishme edhe nje tifoze speciale. Behet fjale per Xhesi Brojen, motra e futbollistit te Çelsit dhe e kombetares shqiptare Armando Broja. Ajo ka mberritur fillimisht ne hotelin ku ka qene...

Vllaznia e femrave: Dhimbje e madhe për humbjen e Vesës, mikes dhe tifozes tonë...

0
Në Shkodër dhe jo vetëm, sot të gjithë kanë qenë të shokuar. Lajmi i ndarjes nga jeta i vajzës 17 vjeçare të përgjegjësit të sportit në Bashkinë Shkodër Alban Neziri, ka krijuar një keqardhje të madhe tek të gjithë. Ndërkohë...

Nga Shkodra në Francë, flet bukuroshja e sulmit: Më mungon Vllaznia! /FOTO

0
Prej vitit të kaluar i mungon Vllaznisë dhe padyshim që kjo gjë është ndier tek skuadra. E kemi fjalën për sulmuesen bukuroshe Uendi Muja, një nga lojtaret më të spikatura të kampionatit shqiptar të viteve të fundit. Arsyeja e kësaj...

Vllaznia femra përgatitje intensive për ‘Champions League’

0
Vllaznia në futboll për femra vazhdon përgatitjet për pjesëmarrjen në “UEFA Women Champions League”. Kështu, nën drejtimin e trajnerit Nikolin Leka, skuadra po stërvitet nga dy herë në ditë, paradite me ngarkesa fizike kryesisht në palestër me ushtrime aerobike,...

E KONFIRMUAR/ UEFA cakton stadiumin ku do ta luajë Vllaznia ndeshjen e shumëpritur

0
Kane mbetur edhe 10 dite deri tek ndeshja e shumepritur e Liges se Kampioneve te Europes dhe ne kampin shkodran mezi e presin ate. Ekipi ka kohe qe stervitet dhe kuptohet qe tashme ka mbetur vetem finalizimi dhe konkretizimi...

KEQARDHJE/ Pas 16 vitesh ekzistencë, ekipi i parë i futbollit të femrave s’merr pjesë...

0
Pas 16 vitesh ekzistence, ekipi i pare i futbollit te femrave ne Shqiperi, "Juban Danja", nuk do te marre pjese ne kampionatin kombetar te sezonit te ardhshem. Dy here fituesi i Kupes se Shqiperise, tre here nenkampioni i vendit dhe...

Fantastike/ Megi Doçi e Vllaznisë, golashënuesja më e mirë në botë për vitin 2018

0
Një lajm i shkëlqyer ka mbërritur këto ditë për Megi Doçin, futbollisten e Vllaznisë por edhe të kombëtares shqiptare. Në bazë të studimeve të bëra nga blogu spanjoll "Futebol Feminino Alternativo", ka rezultuar se golashënuesja më e mirë në botë...

Vllaznia godet në merkato, merr organizatoren e kombëtares së Hong Kongut

0
Ka mbërritur ditët e fundit në Shkodër dhe nesër pritet të bëjë debutimin me Vllazninë blerja më e re, kinezja Yuen Ting Wai. Akordi dhe firma në kontratë me këtë lojtare kishin kohë që ishin hedhur, por situata e...

Fabiola Caka për ‘Shkodra Sport’: Ëndrra ime e madhe është që një ditë të...

0
Luan si titullare me ekipin "Juban Danja- Murlani", e po ashtu është edhe pjesë e kombëtares U19, por Fabiola Caka ka ëndrra të tjera për të realizuar. Në një intervistë për "Shkodra Sport" ajo i ka zbuluara ato teksa ka...