Vllaznia ‘goditje treshe’ në merkato. Vijnë përforcimet e para

0
Ende pa marrë frymë mirë nga mbyllja e sezonit dhe shijimi i trofeve të fituar, tek Vllaznia e femrave ka nisur menjëherë puna për përforcimin e skuadrës për Ligën e Kampioneve dhe për sezonin e ardhshëm. Dhe për këtë...

Treshja Spahia- Xhaferi- Puka i premtojnë 3 mijë euro shpërblim Megi Doçit për një...

0
Vllaznia do te niset paraditen e neserme drejt Frances, vend ku pas dy ditesh do te luajne ndeshjen e rradhes ndaj ekipit PSG, te vlefshme per fazen e grupeve te "UEFA Women's Champions League". Skuadra shkodrane i ka humbur dy...

ZYRTARE/ UEFA konfirmon orarin e ndeshjes së Vllaznisë në ‘Champions League’

0
Ditet kalojne dhe sfida e shumepritur e Vllaznise ne turin e pare te "UEFA Women Champions League" po afron. Siç eshte bere e ditur prej kohesh, kjo ndeshje do te luhet me date 21 gusht ne Mal te Zi,...

ABSURDITETI/ Trajneri Kola nuk preferon lojtaret e Vllaznisë! Rezultati? Humb 0-13 ndaj Islandës

0
Kombetarja shqiptare U17 e vajzave i ka mbyllur sot ndeshjet ne kuader të raundit të dytë të vlefshme për Kampionatin Europian 2023 për këtë grupmoshë, ndeshje keto qe jane luajtur ne Tirane, pikerisht ndaj Luksemburgut dhe Islandes. Ne ndeshjen e...

FUTBOLL FEMRA/ Vllaznia fiton me goleadë ndaj Kinostudios. Megi Doçi shënon 14 gola

0
Vllaznia ne futboll per femra ka marre sot nje tjeter fitore ne kampionat dhe vazhdon e sigurte me shume se kurre rrugen e saj drejt titullit te 10-te kampion rradhazi. Pasditen e sotme ajo ka fituar me rezultatin e...

VIDEO/ Vllaznia e femrave akuzon: Tentuan të na dëmtojnë me arbitra e dhunë në...

0
Vllaznia e femrave diten e djeshme ka marre nje tjeter fitore ne kampionat, teksa ka mundur 2-1 Apolonine dhe tashme ndodhet vetem nje hap larg shpalljes kampion per here te 10-te rradhazi. Por duket se struktura te veçanta nuk...

Zyrtare/ ‘Arena Kombëtare’ do inagurohet nga Vllaznia

0
Inaugurimi i stadiumit të ri në kryeqytet, “Arena Kombëtare”, nuk do të bëhet me ndeshjen mes Shqipërisë dhe Francës, por me një ndeshje prove të kampionatit të femrave. FSHF ka vendosur që ajo të jetë ndeshja testuese ku do...

Vllaznia e femrave për ‘Guinness’: Golaverazhi 100-0 në 14 ndeshjet e kampionatit!

0
Vllaznia ne futboll per femra sot ka marre nje tjeter fitore te rendesishme ne kampionat duke mundur ne transferte ekipin e Partizanit me rezultatin e thelle 6-0 dhe tashme i kane mbetur edhe kater "pengesa" per t'u kurorezuar me...

EKSKLUZIVE/ Ja kush e zëvendëson Haris Likën në pankinën e Vllaznisë së femrave

0
Dy dite me perpara Haris Lika njoftoi largimin nga pozicioni i trajnerit te ekipit te Vllaznise se femrave. Qe prej atij momentin, nga vete drejtuesit e klubit nuk ka patur ndonje njoftim tjeter se çfare do te behet me...

Vllaznia vendos yllin e parë në fanellë, Armand Duka: Ka nderuar futbollin shqiptar

0
Vllaznia e femrave arriti të siguronte titullin e 10-të rradhazi sot ku mposhti Tiranën në “Loro Boriçi” me rezultatin 3-0. Ky sukeses është përgëzuar edhe nga presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Nëpërmjet një postimi në kanalin...