Arlinda Gruda, sulmuesja e Vllaznisë që spikat për lojën e golat e saj

0
Pak kohë më parë ka mbushur 23 vjeç, megjithatë duket se "një jetë të tërë" që merret me futbollin dhe po ashtu shpallet kampione. E kemi fjalën për futbollisten e Vllaznisë Arlinda Gruda e cila është pjesë e rëndësishme...

Vllaznia e femrave mund edhe Apoloninë por…mërzitet për golin e pësuar

0
Vllaznia e femrave ka hedhur edhe nje tjeter hap te rendesishem drejt titullit te 10-te kampion. Ajo ka fituar edhe ndaj Apolonise dhe javen e ardhshme pret te kurorezohet si kampione. Por fitorja e sotme ndaj fierakeve ne vend qe...

Mungon për arsye dëmtimi, Arbiona Bajraktari: Jo gjithëkush e ka shansin të luajë me...

0
Nje vit me pare me ate gol ne minuten e 122-te i dha kualifikimin Vllaznise ne turin e dyte te "UEFA Women Champions League" por sot do te mungoje ne fushe ne sfiden ndaj Ferencvarosh. Arbiona Bajraktari ka qene e...

Tjetër fitore për vajzat kuqeblu. Titulli kampion pesë hapa larg

0
Vllaznia e futbollit të femrave ka arritur një tjetër fitore në kampionat, duke mundur pasditen e së shtunës me rezultatin e thellë 7-0 ekipin e Dajtit. Në ndeshjen e luajtur në Kamëz, ekipi shkodran nuk e ka patur aspak të...

Historike/ 3 gjyqtare femra nga Shqipëria me stemën e FIFA-s, mes tyre edhe një...

0
Emanuela Rusta, Erinda Kume, Fatjona Borova bëhen tashmë zyrtarisht treshja e parë e gjyqtareve femra nga Shqipëria me stemën e FIFA-s. Ky sigurisht që është një lajm tjetër pozitiv nga Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA). Më herët ka qenë...

Megi Doçi: Sfida me Tiranën? Objektivi i Vllaznisë dihet, vetëm tre pikët

0
Vllaznia e femrave po vijon stërvitjet për sfidën e rradhës. Këtë javë përballë do të jetë ekipi i Tiranës, ndeshje që do të zhvillohet në kryeqytet. Sulmuesja Megi Doçi, e cila mbetet golashënuesja më e mirë e kampionatit shqiptar,...

Bajraktari: Vllaznia synon kualifikimin edhe ndaj Minskut

0
Vllaznia do të përballet me kampionen e Bjellorusisë, FC Minsk, në turin e dytë kualifikues të Champions League për femra. Mbrojtësja e skuadrës shkodrane, Arbiona Bajraktari duke folur ne lidhje me kete ndeshje ka deklaruar: “Objektivi ynë, i vendosur...

Miqësorja ndaj maqedonaseve, Megi Doçi: E kënaqur me golin, por e rëndësishme ishte fitorja

0
Kombëtarja e vajzave triumfoi me rezultatin 3-1 ndaj Maqedonisë së Veriut, në ndeshjen e parë miqësore për këtë vit të ri që u luajt pasditen e djeshme në stadiumin ‘Elbasan Arena’. Goli i Megi Doçit dhe dy golat e...

FANTASTIKE/ Tifozët shkodranë i premtojnë mbështetje Vllaznisë në Danimarkë

0
Nje lajm fantastik per Vllaznine e futbollit te femrave. Me 25 shtator do te luaje ndeshjen e kthimit ne stadiumin e qytetit Hjorring te Danimarkes ndaj ekipit vendas Fortuna. Vajzave kuqeblu as ne kete ndeshje duket se nuk do...

Futbolli i femrave merr një zhvillim të ri, jepen tetë liçensa trajneri

0
Futbolli i femrave ne Shqiperi nga viti ne vit po merr permasa gjithnje e me te medha. Numri i ekipeve te vajzave te vogla qe merren tashme me kete sport, eshte rritur ndjeshem, fale edhe mbeshtetjes se dhene nga...