Laçi (Atletik) i femrave merr një fitore me shumë vlerë në Durrës ndaj Teutës

0
Laçi (Atletik) ka marre nje fitore me shume vlere ne javen e 16-te te kampionatit kombetar te futbollit te femrave. Skuadra e drejtuar nga trajneri Elis Legata ka fituar ne Durres ndaj Teutes me rezultatin 2-0 dhe si rrjedhoje...

FUTBOLL FEMRA/ Vllaznia U16 mund 6-0 Pogradecin dhe shkon në finalen e kampionatit

0
Vllaznia U16 per femra e ka kaluar pa asnje pengese kundershtarin e saj ne ndeshjen gjysmefinale te kampionatit, pikerisht ekipin e Pogradecit. Ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne "Shtepine e Futbollit", vajzat shkodrane te drejtuara nga trajnerja...

Presidenti Matija autobus në dispozicion për tifozët të dielën për të mbështetur Vllazninë në...

0
Te dielen ne ora 18.00 ne stadiumin e Petrovacit do te luhet ndeshja shume e rendesishme e vlefshme per grupin 10 te "UEFA Women Champions League" ne mes Vllaznise se Shkodres dhe fitueses se çiftit Breznica- Spartak Myjava. Keto dy...

Futbollistet e Juventusit shkelin në ‘Loro Boriçi’. Gati për sfidën me Vllazninë

0
Me te shkelur ne Rinas, trajneri i Juventusit ka vleresuar ekipin kundershtar, ate te Vllaznise dhe padyshim qe kjo tregon edhe njehere kulturen europiane te ketij ekipi. Por nga ana tjeter, padyshim qe vajzat kampione te Italise do te tentojne...

Vorskla Kharkiv prej një jave në Barbullush. Përgatitet për sfidën e kthimit ndaj Vllaznisë

0
Kundershtari i Vllaznise se femrave ne turin e dyte te "UEFA Women's Champions League", Vorskla Kharkiv-2 ka zgjedhur te pergatitet ne Barbullush per sfiden e kthimit ndaj ekipit shkodran. Siç eshte bere e ditur, dy ekipet qe ne momentin...

VIDEO/ Presidenti Matija: Nuk është faji jonë që Vllaznia është kaq e fortë për...

0
Vllaznia e femrave pasditen e djeshme festoi Kupen e 9-te rradhazi te Shqiperise pasi mundi ne finale me rezultatin e thelle 7-0 ekipin e Tiranes ne ndeshjen e luajtur ne stadiumin "Egnatia Arena" te Rrogozhines. Nje rezultat disi i ekzagjeruar,...

‘Juban Danja’ nuk ia del, mundet nga Apolonia që merr vendin e dytë në...

0
Kryendeshja e javes se fundit te fazes se pare te kampionatit kombetar te futbollit te femrave, ajo ne mes Juban Danjes dhe Apolonise, e luajtur sot pasdite ne fushen sportive "Reshit Rusi" eshte fituar nga ekipi fierak me rezultatin...

‘Kundërpërgjigjet’ Legata: ‘Atletik’ ka një projekt serioz, prisni janarin për të mësuar më shumë

0
Nga KF Murlani ka patur "shigjetime" per menyren si i kane marre 3 lojtare vetem 4 dite para fillimit te kampionatit, por tek "Atletik Klub" nuk duan te merren me keto fjale. Nje nga drejtuesit e kesaj shoqate, pjese...

Presidenti Duka takim me Vllazninë e femrave. Premton bonus financiar për arritjet e saj

0
Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit Armand Duka ka udhetuar paraditen e sotme drejt Shkodres per te takuar ekipin e femrave te Vllaznise dhe per t'i uruar pjestaret e tij per suksesin e jashtezakonshem ne kualifikimin e fazes se...

Ditë e veçantë sot për trajneren e KF Murlani, Madalena Rrotaj

0
Futbolli i femrave ne vendin tone nga viti ne vit po njeh vetem rritje dhe tashme edhe interesi per te eshte me i madh. Numri i vajzave qe duan te merren me futboll eshte shtuar dhe perpos tyre tashme...