VIDEO/ Trajneri Leka pas fitores 7-0 ndaj Partizanit: Deshëm një kundërshtar të fortë, por…

0
Vllaznia e futbollit te femrave ka bere detyren sot duke fituar nje tjeter ndeshje per kampionat. Ajo eshte ndeshur pasditen e sotme me Partizanin ne "Reshit Rusi" ndaj te cilit ka fituar me rezultatin e thelle 7-0. Duke folur pas...

Flet amerikania Douzat: Tek Vllaznia ‘për t’i dhënë një dorë’ për kualifikimin në Champions

0
Prej disa ditesh ndodhet ne Shkoder teksa stervitet me shume pasion perkrah futbollisteve te Vllaznise dhe te gjitha sebashku po behen gati per ndeshjet e "Champions Women's League". Duket nje rast i veçante por Hannah Douzat nuk eshte e vetme....

Presidenti Duka: Vajzat e mrekullueshme të Vllaznisë, krenaria e Shkodrës dhe gjithë futbollit shqiptar

0
Pas vizites se sotme ne Shkoder dhe takimit me ekipin e femrave te Vllaznise, presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit jo vetem ka dhene nje prononcim per mediat, por edhe ka bere nje postim ne faqen e tij ne...

Vllaznia femra zyrtarisht kampione e Shqipërisë. Titulli i gjashtë rradhazi për të

0
Kishte javë që ishte projektuar një sukses i tillë megjithatë vetëm sot zyrtarisht Vllaznia e femrave shpallet edhe matematikisht kampione e Shqipërisë për sezonin 2018-2019. Një titull që vjen një javë para fundit të kampionatit teksa diferenca me Tirana AS,...

PROFIL/ Aldisa Kronaj, futbollistja e talentuar që premton shumë për të ardhmen

0
Futbolli i femrave përditë e më shumë po merr përmasa edhe më të mëdha, qoftë në Shkodër apo edhe në Shqipëri. Nëse ka diçka se me çfarë të krenohemi me të në Shkodër, padyshim janë disa rezultate që ka...

Tifozi i Vllaznisë akordon shpërblim për kualifikimin e femrave ndaj Fortunës

0
Shkodranet e mire lene gjurme kudo. Nje i tille eshte edhe Enkeleid Omi, nje tifoz i zjarrte i ekipit te Vllaznise. Ai ka ndjekur shume here ekipin e meshkujve te Vllaznise ne ndeshjet nderkombetare qe ka zhvilluar jashte Shqiperise dhe...

Vllaznia- Juventus, ja kush arbitron nesër në ‘Loro Boriçi’

0
Ndonese eshte vetem nje ndeshje femrash, Vllaznia- Juventus ka marre nje vemendje te konsiderueshme tek publiku shkodran e me gjere. Vjen ne Shkoder nje emer i madh i futbollit italian, europian e boteror dhe kuptohet qe dashje pa dashje...

Optimizmi i presidentit Matija: Minsku i fortë, por edhe ne jemi Vllaznia

0
E ka pritur me kërshëri shortin e sotëm dhe ndonëse nuk ka qenë ai i preferuari për Vllazninë, sërish është optimist për vazhdimësinë. E kemi fjalën për presidentin e ekipit të futbollit të femrave Lazer Matija. Presidentin e atij ekipi...

Vllaznia merr fitoren e rradhës në kampionat. Mund 6-0 Skënderbeun

0
Vllaznia e femrave ka marre edhe fitoren e katert rradhazi. Kete here ndaj Skenderbeut ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne Korçe, ne shifrat e thella 6-0 dhe si rrjedhoje, vajzat kuqeblu vazhdojne te udheheqin renditjen. Ne takimin e...

SHABA: FSHF po hakmerret ndaj KF Murlanit. Do bëjmë kërkesë për të luajtur në...

0
Përjashtimi nga e drejta për të marrë pjesë në kampionatin e ri kombëtar të futbollit të femrave, është konsideruar si shenjë hakmarrje nga ana e FSHF-së në adresë të drejtuesve të KF Murlanit të cilët kanëdalë hapur kundër tyre...