Trajneri i Tirana AS e pranon: Askush nuk mund t’i bëjë ballë Vllaznisë

Pasditen e sotme eshte luajtur ndeshja e pare gjysmefinale e Kupes se Shqiperise ne futboll per femra, ajo ne mes Vllaznise dhe Tirana AS. Ne fund te takimit te luajtur ne fushen sportive "Reshit Rusi" eshte vulosur fitorja e...

Vllaznia ‘e bën lojë’ gjysmëfinalen e Kupës. Mund 8-0 Tirana AS dhe shkon në...

Kualifikim pa as më të voglën vështirësi për në finale të Kupës së Shqipërisë nga Vllaznia e futbollit të femrave. Në ndeshjen gjysmëfinale të luajtur pasditen e sotme në "Reshit Rusi" ajo ka fituar me rezultatin e thellë 8-0. Vajzat...

Nesër në Shkodër Vllaznia- Tirana, gjysmëfinalja e Kupës së Shqipërisë

Dita e mërkurë dhe e enjte do të rikthejnë emocionet e gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë për kategorinë e femrave, në Fier dhe Shkodër. Fituesja e Kupës së Shqipërisë në edicionin e kaluar, Vllaznia do të presë në Shkodër vajzat...

Vllaznia kryeson kampionatin edhe me 15 vjeçaret

Janë luajtur këtë fundjavë ndeshjet e javës së tretë në grupin A, të vlefshme për Kampionatin Kombëtar për femra U-15. Kinostudio ka fituar me rezultatin 3-2 në një ndeshje emocionuese të zhvilluar në kryeqytet, përballë Teutës. Kështu, vajzat e kryeqytetit...

Braktisi Slloveninë për t’iu bashkuar Shqipërisë, Zajmi është jehona që duhet ndjekur

Nëse bëhet fjalë për Kombëtaren, gjithmonë duhet vendosur me zemër dhe asnjëherë me lapsin në dorë. Llogaritë bëhen gjithmonë në ekipet që përfaqësohen, për të mbërritur sa më lartë në karrierë. Ndërsa sa i përket Kombëtares, gjithmonë duhen mbrojtur...

Kombëtarja e femrave / Grima: I kënaqur me grumbullimin, rivaliteti është rritur

Kombëtarja shqiptare e femrave ka zhvilluar javën e kaluar një grumbullim 7-ditor, në Ulqin të Malit të Zi. Trajneri i përfaqësueses kuqezi, Armir Grima, kishte në dispozicion 23 futbolliste, që aktivizohen në kampionatin shqiptar, ndërsa dy prej tyre luajnë...

Megi Doçi, ‘mina pa sahat’ e futbollit të femrave në Shqipëri

Historia unike e futbollistes që i ka emocionuar të gjithë me talentin e saj. Si ishin hapat e saj të parë në futboll, sukseset me klubin e Vllaznisë dhe Kombëtaren e deri te rekordi i golave të shënuar në...

‘Juban Danja- Murlani’ barazoi 1-1 miqësoren me Ferizajn

Pasditen e djeshme është zhvilluar një ndeshje miqësore në mes ekipeve të futbollit të femrave, "Juban Danja- Murlani" dhe ekipit Vizion te Ferizajt. Ky i fundit ndodhet në Shqipëri për të zhvilluar fazën përgatitore dhe e ka shfrytëzuar këtë...

Vllaznia fiton thellë në ‘derbi’ dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës

Vllaznia e femrave nuk ndalet ne rrugetimin e saj drejt fitimit edhe te Kupes se Shqiperise. Vajzat kuqeblu kane mundur sot ne çerekfinalen e ketij kompeticionin ekipin tjeter shkodran, ate te "Juban Danja- Murlanit". Madje ne fund te 90 minutave...

Kombëtarja e femrave nis grumbullimin, Grima: Testojmë gjendjen e grupit

Kombëtarja shqiptare e femrave do të nisë të dielën një grumbullim 7-ditor në Ulqin të Malit të Zi. Trajneri i përfaqësueses kuqezi, Armir Grima, ka ftuar 23 futbolliste, nga të cilat vetëm një prej tyre aktivizohet jashtë, ndërsa të...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR