Esmeralda Franja, mesfushorja e talentuar e Vllaznisë dhe e kombëtares shqiptare

Në ndeshjen e fundit ndaj Teutës ka shënuar një gol shumë të bukur nga një goditje dënimi dhe kjo e ka bërë të ndjehet mirë atë sepse ka kontribuar në një tjetër fitore të Vllaznisë. Esmeralda Franja në fakt...

Franja dhe Doçi mjaftojnë. Vllaznia mund edhe Teutën dhe ruan distancën me ndjekëset

Golat e Esmeralda Franjes dhe Megi Doçit në pjesën e parë, i kanë mjaftuar Vllaznisë së femrave të sigurojë fitoren e rradhës, këtë herë ndaj Teutës së Durrësit. Në pamje të parë rezultati 2-0 me të cilin është mbyllur kjo...

Kombëtarja e Vioresin Sinanit ndëshkohet nga goditja e dënimit. Humbet 0-1 ndaj Bosnjës

Kombëtarja shqiptare e futbollit të fermave është mundur me rezultatin 1-0 nga Bosnje Hercegovina në ndeshjen miqësore, që u zhvillua sot në Zenica të Bosnjes. Shqipëria e nisi me këtë formacion: Rexhepi, Hila, Rrahmani, Bajraktari, Maliqi, Begallo, Morina, Doçi, Gjini,...

Kombëtarja përgatitet për miqësoren me Bosnje- Hercegovinën, dominojnë futbollistet shkodrane

Kombëtarja shqiptare e futbollit të femrave e drejtuar nga trajneri Vioresin Sinani ka filluar ditën e djeshme grumbullimin tre ditor në prag të ndeshjes miqësore që do të zhvillojë më datë 4 Prill në Zenica kundër Bosnje Hercegovinës. Kombëtarja e...

Vllaznia femra fiton “derbin” me AAS. Titulli i gjashtë kampion gjithnjë e më afër

Java e 13-të e kampionatit kombëtar të futbollit të femrave ka dhuruar të 13-tën fitore për ekipin e Vllaznisë. Ajo ka fituar pasditen e sotme "derbin" me AAS me rezultatin e thellë 5-0. Një fitore pa shumë djersë, por që...

Paula Jaku “mund e vetme” Termin. “Juban Danja” merr një fitore me shumë vlerë...

Përpos ndeshjes Vllaznia- Maliqi, sot është luajtur edhe takimi tjetër ai në mes Termit dhe Juban Danjes dhe që ka mbyllur javën e parë të fazës së dytë të kampionatit. Ky takim është luajtur pasditen e sotme në kryeqytet dhe...

Tjetër “çmenduri” e Megi Doçit. Ja çfarë ka bërë sot sulmuesja e Vllaznisë

Sot eshte luajtur ndeshja e fundit e javes se pare te fazes se dyte te kampionatit, ajo ne mes Vllaznise dhe Maliqit, e cila eshte zhvilluar ne fushen sportive "Reshit Rusi". Fundi i kesaj perballje ka dhuruar fitoren e thelle...

Megi Doçi: Objektivi? Pse jo, të jem golashënuesja më e mirë në botë edhe...

Me 84 gola të shënuar vitin e kaluar u shpall shënuesja më e mirë në Botë për vitin 2018, por sulmuesja e Vllaznisë Megi Doçi ka bindjen se edhe për vitin 2019 mund t’ia dalë të përsërisë të njëjtin...

“Juban Danja” fitore me goleadë ndaj Dajtit. Paula Jaku dhe disa lojtare të reja,...

Java e fundit e fazës së parë të kampionatit të futbollit të femrave, ka dhuruar një fitore të thellë për ekipin shkodran "Juban Danja". Ai ka luajtur në transfertë me ekipin e Dajtit të cilin e ka mundur me...

Vllaznia femra “makineri” golash dhe trofesh. Shpartallon 8-0 rivalen e saj kryesore

Duhej te ishte ndeshja rivalesh ngaqe ndesheshin vendi i pare dhe i dyte ne renditje, per me teper qe diferenca ne mes tyre ishte vetem tre pike, por nuk ka ndodhur keshtu. Vllaznia ne futboll per femra ka shpartalluar...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR