Kombëtare çudirash, Spanja shkëlqen dhe shkarkon trajnerin

Në një atmosferë vullkanike dhe me shumë hije trajnerësh të rinj që qarkullojnë për të marrë drejtimin e kombëtares, Spanja i dedikon Robert Morenos një simfoni me aromë lamtumire. Pak orë përpara se të fillonte ndeshja me Rumaninë, në...

Trajneri i Brazilit mbështet Paketën: Është një lojtar i shkëlqyer, duhet të kemi durim...

Vetëm pak ditë më parë, një nga legjendat e Brazilit si Rivaldo, reagoi keq për shkak se i ishte dhënë numri 10 mesfushorit Lukas Paketa.paqueta Rivaldo tha se atë numër e kanë mbajtur legjenda, dhe stafi teknik nuk duhet t’ia...

200 milionëshi Mbappe nuk i largohet këngëtares shqiptare, ja çfarë ka bërë mbrëmë në...

Kylian Mbappe vazhdon të pëlqej këngëtaren shqiptare Beatrix Ramosaj. Lojtari i kombëtares franceze mbrëmë nuk u paraqit as një minutë në ndeshjen që Franca e fitoi me rezultat 2-0, në stadiumin e inauguruar ‘Air Albania’ përballë Shqipërisë, shkruan Albanienshow Megjithatë lojtari...

Flet Saki: Italia e Mançinit është shembull. Jo vetëm fiton por edhe bind e...

Arrigo Saki, ish-trajneri finalist i Italisë në Botërorin 1994, por edhe ai që revolucionarizoi futbollin me Milanin e tij madhështor, i bën komplimentet kombëtares. “Italia e Mançinit jo vetëm fiton, por edhe bind dhe dëfren. Dolën mes duartrokitjeve të tifozërisë...

38 mijë tifozë në një ndeshje femrash, në Angli gjejnë çelësin e suksesit për...

Futbolli në Shqipëri po vuan gjithmonë e më shumë mungesën e tifozëve dhe kjo vihet re në çdo ndeshje që zhvillohet në Kategorinë Superiore, pa folur më pas për ligat e ulëta apo edhe futbollin e femrave. Ky i fundit,...

Munishi: O popull pellazg çohuni e punoni se anglezët kanë shkuar në shtëpi

Ndeshja mbaroi. Anglezët u falenderuan për mikëpritjen dhe shkuan në shtëpi. Tani është koha për të punuar. Kështu eshte shprehur trajneri i njohur kosovar Ismet Munishi në llogarinë e tij ne rrjetet sociale, teksa ka një dilemë të madhe,...

Probleme me fushën jo vetëm Shqipëria. Cristiano Ronaldo ankohet për një tjetër stadium

Probleme me fushen duket se nuk ka vetem Shqiperia. E njejta situate duket se eshte edhe ne Luksemburg. Cristiano Ronaldo ka kritikuar ashpër Luksemburgun për kushtet skandaloze të fushës. Pas fitores 2-0, kapiteni i Portugalisë nuk u përmbajt duke etiketuar...

Reagon trajneri që u shkarkua pas fitores 27-0. S’mund t’u kërkoja lojtarëve të mi...

Ndodh që gjithmonë trajnerët shkarkohen pas humbjeve dhe rezultateve negative, por një trajner në Itali u shkarkua për shkak të një fitoreje të thellë.invictasauro-alberese-870x522 Tekniku i të rinjve të Inviçtasauro, Masimiliano Riçini, u shkarkua nga presidenti i skuadrës që ai...

Situatë qesharake në Kosovë, tifozi i Anglisë ngatërron autobusin dhe përfundon në Maqedoni

Kosova dhe Anglia zhvilluan mbrëmjen e djeshme ndeshjen e fundit kualifikuese, aty ku anglezët arritën të fitonin me rezultatin 0-4. Të shumtë ishin tifozët e ardhur nga Anglia për të mbështetur skuadrën e tyre dhe pafat mund të konsiderohet Tom...

Botërori U17/ Gol në minutat shtesë, Brazili shpallet Kampion Bote

Kampionati Botëror U17 ka ulur siparin mbrëmjen e djeshme në Brazil, teksa kanë qenë vendasit ata që kanë triumfuar, duke ngritur lart trofeun më të rëndësishëm të kësaj grupmoshe. Djelmoshat brazilianë bënë një paraqitje mjaft të mirë, në rrugëtimin për...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR