Koronavirusi gjunjëzon një tjetër kompeticion, anulohet zyrtarisht sezoni

Basketbolli europian gjunjëzohet para Koronavirusit: Sezoni 2019-2020 i Euroligës dhe Eurokupës, i ndërprerë që prej 12 marsit, tashmë zyrtarisht është anuluar.2020-Euroleague-betting-predictions-final-four-728x364 Në asamblenë e jashtëzakonshme të mbajtur ditën e djeshme, president i Euroligës, Jordi Bardomeu, u propozoi 11 skuadrave të...

Haland, më i mirë se Mesi dhe Ronaldo. E thonë edhe golat që shënon

Erling Braut Haland duket se është i destinuar për t’u bërë një emër i madh i futbollit botëror. Pakkush shënon me aq rregullsi sa norvegjezi i cili ka regjistruar shfira rekord në çdo aktivitet ku ka marrë pjesë në...

FOTOT/ Tifozja shqiptare e Juventusit shpërthen me poza provokuese

Beniada Nishani, mbesa e ish presidentit Bujar Nishani, e cilia njihet si tifozja e flaktë e Juventusit, vihet shpesh në vëmendjen e mediave shqiptare dhe ato italiane për fotot sensuale që ajo poston në rrjetet sociale. Së fundmi, bukuroshja...

Titulli i Bundesligës nën këmbët e dy sulmuesve, Lewandowski dhe Haaland – finalja e...

Bayern Munich dhe Borussia Dortmund, janë në luftë për titull kur kanë mbetur edhe shtatë javë deri në fund.Të dy klubet shpresat kryesore i kanë varur tek dy sulmuesit e tyre, Robert Lewandowski dhe Erling Haaland. Dy sulmuesit po mbizotërojnë...

Dhënia e titullit kampion në tavolinë, tifozët nuk përmbahen dhe djegin makinën e sekretarit...

Malta ishte një nga shtetet që njoftoi pezullimin përfundimtar të kampionatit, kjo për shkak të situatës së krijuar nga Koronavirusi. Drejtuesit e federatës së futbollit në këtë vend, kanë pasur një takim ku është diskutuar për dhënien...

Pezullohen nga kampionati 11 ekipe që nuk kanë paguar lojtarët

Kina ishte një nga vendet e para që u prek nga Koronavirusi, ku numri i jetëve të humbura ishte i lartë. Gjithashtu ishte edhe shteti i parë që pezulloi futbollin, teksa kjo ka sjellë edhe probleme të shumta në këtë...

Situata identike si te Vllaznia dhe në Itali: Lojtarët e Serisë A pa u...

Kreu i Sindikatës së Futbollistëve në Itali, Damiano Tomasi, ka ngritur zërin për një shqetësim të madh. Kriza e Koronavirusit vazhdon që të ndihet dhe të ndikojë në futboll, pavarësisht se pritet që të hapen shumë prej kampionateve në...

Rashica ka harruar të shënojë, trajneri i Verder ka një kritikë për të

Milot Rashica është një nga lojtarët më të mirë me origjinë shqiptare për momentin, por duket se karantina nuk ka ndikuar aspak pozitivisht në formën e tij fizike. Në dy ndeshjet e para pas karantinës sulmuesi i Verder Bremen...

Ibrahimovic dëmtohet në stërvitje, largohet me paterica nga ‘Milanelo’

Zlatan Ibrahimovic nuk e ka nisur mirë stërvitjen pas mbylljes nga pandemia e Koronavirusit. Suedezi i është bashkuar Milanit për seancat stërvitore në grup, por sipas asaj që ka raportuar “Sky Sport”, ai është dëmtuar gjatë stërvitjes sot në mëngjes. Sulmuesi...

Kielini kujton finalen me Realin: Nuk pati sherr në dhomat e zhveshjes, humbëm se...

Në autobiografinë e Xhorxho Kielinit një pjesë i është dedikuar edhe finales së humbur ndaj Real Madrid në vitin 2017 me rezultatin 4-1. Pas ndeshjes, pati shumë zëra se në pushimin mes pjesëve pati një sherr mes futbollistëve bardhezinj,...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR