Guardiola shtyp butonin e panikut, 100 mln euro për një mbrojtës

Pep Guardiola dhe Manchester City i tij janë shumë larg pritshmërive këtë sezon. “Cityzens” ndodhen plot 8 pikë larg Liverpool kryesues dhe duan të mbyllin sa më parë këtë diferencë. Dëmtimi i Aymeric Laporte dhe John Stones ka lënë...

Flet ‘eksperti’ i ngjitjes së skuadrave në Superligë, Nikaj: Liria s’do ta lëshojë më...

Kete here iu deshen vetem 8 jave qe te niste shkeputjen me ekipet e tjera dhe ne krye te Lirise se Prizrenit te nise "marshimin" drejt Superliges se Kosoves. Njelloj siç ka bere ne keto vitet e fundit edhe...

Hezitoi të festojë me përshëndetjen ushtarake, Demiral “shpërthen” ndaj Çalhanoglusë

urqia mori një barazim shumë të rëndësishme ditën e djeshme kundër Francës, duke hedhur një hap të sigurt për kualifikimin në Euro2020.Turqit Të dy golat e ndeshjes erdhën në fundin e takimit, teksa golit të Olivier Zhiru në minutën e...

Komenti epik i ish-shokut të skuadrës për Ronaldon: Ke shënuar më shumë herë sec...

Patris Evra dhe Kristiano Ronaldo kanë shpenzuar një kohë të bukur në Mançester, teksa luanin të dy për Junajtid. Edhe sot, francez, i cili tashmë e ka lënë futbollin, ruan një miqësi të mirë me CR7. Ish-mbrojtësi nuk ka harruar...

Ronaldo bën ligjin edhe në merkaton e Juventusit, kërkon në janar yllin e Realit

Kristiano Ronaldo ka kërkesa për shokët e skuadrës dhe pas De Ligtit në verë, thuhet të ketë sugjeruar një tjetër emër te drejtuesit e Juventusit. Sipas mediave spanjolle, portugezi raportohet të ketë kërkuar Iskon në Torino. Mesfushori është përfolur për...

E bujshme nga Italia, Milani planifikon rikthimin e Ançelotit. Ja prapaskenat…

Milani thuhet se ka qenë në kon takt me trajnerin Karlo Ançeloti që para verës, shkruan “La Gazzetta dello Sport”. Italiani thuhet se është i zhgënjyer nga Napoli dhe gazeta shpjegon se kuqezinjtë duken destinacioni i trajnerit në fund...

Klubi gjerman përjashton lojtarin turk, e thërret skuadra e Erdoganit: Eja te ne!

Klubi gjerman ka vendosur të pushojë lojtarin Cenk Sahin për "përbuzjen ndaj vlerave në bazë të shoqërisë sonë, midis të gjithave shkak u bë refuzimi ndaj çdo lloj lufte". Mirëpo nëse klubi gjerman e përjashtoi, turqit e Basaksehir e ftuan...

700 gola në karrierë, Kristiano Ronaldo: Nuk i kërkoj unë rekordet, më kërkojnë ato...

I vjen keq vetëm që goli i tij i 700-të në karrierë nuk ishte nga ata që të ndihmonte skuadrën e tij të fitonte në Kiev. Për pjesën tjetër Kristiano Ronaldo është shumë i lumtur. “Është një moment i bukur...

Suksesi madhor si trajner, Sheva nuk i kontrollon dot emocionet: E mbajta premtimin, pashë...

Andrij Shevçenko nuk i kontrollon dot emocionet pas suksesit të tij të parë madhor si trajner. “Kam shumë emocione, jam shumë i lumtur. Faleminderit të gjithë Ukrainës, Kievit për këtë mbështetje. Kur mbetëm me 10 vetë, pashë luanë në fushë....

Pas Shqipërisë tjetër nderim, Turqia rrezikon seriozisht! Regjia qëndrore i censuron festën

urqia e bën rrugë! Tjetër festim me nderim ushtarak. Pavarësisht se u hap një hetim në ndeshjen ndaj Shqipërisë për ketë mënyrë festimi, futbollistët turq nuk janë ndalur, teksa në sfidën e sotme ndaj Francës, te goli i shënuar...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR