VIDEO | Surpriza e Gjermanisë, stërvitje me… fëmijë!

Gjermania luan sonte prej orës 20:45 një miqësore kundër Rusisë, ndërkohë që një ditë më parë futbollistët e kombëtares kanë surprizuar një grup fëmijësh që po stërviteshin në kampin e tyre stërvitor. Atmosferë pozitive për të vegjlit, të cilit kishin...

Garet Bejl në “Elbasan Arena” të martën? Real Madrid thotë “jo”!

Uellsi me sa duket do të udhëtojë drejt Shqipërisë për miqësoren e të martës ndaj kuqezinjve pa pasur në përbërjen e vet Garet Bejl. Edhe pse futbollisti është grumbulluar nga kombëtarja e drejtuar nga Rajan Gigs, ai pritet të marrë...

Tifozët e Skocisë të veçantë, japin çek për bamirësi për fëmijë në Shqipëri

Janë tifozë të flaktë, quhen “Tartan Army”, shkojnë shpesh me fustanellën tradicionale “kilt” në çdo ndeshje të Skocisë dhe në “Loro Boriçi”, të shtunën meritojnë disa duartrokitje nga të gjithë tifozët e pranishëm. Vendin tonë e kanë vizituar shumë...

Runi kampion dhe jashtë fushe, ish-kapiteni i Anglisë në ndihmë të fëmijëve

Uejn Runi do të luajë ndeshjen e tij të fundit me skuadrën e Anglisë këtë javë, në përballjen me SHBA-në. Ish-kapiteni ka vendosur që në datën 15 të përshëndet për të fundit herë me fanellën e “Tre Luanëve”. Interes i...

Revolucioni i UEFA-s: Kampionati në mesjavë, Champions-i në… fundjavë!

Futbolli është një lojë me shumë rregulla, që ndryshohen me kalimin e kohës. Prej vitesh po flitet për krijimin e Superligës Europiane, por FIFA është kundër kësaj ideje. Qeveria Botërore e Futbollit ka kërcënuar futbollistët se nëse ata do...

“Messi është një alien i futbollit”

Malcom ka përshkruar shokun e ekipit Lionel Messi si një alien futbolli dhe premton se do ta shfrytëzojë në maksimum mundësinë e të luajturit përkrah yllit të Barcelona-s. “Disa minuta përpara se të fillonte ndeshja, në tunel, më tha se...

Gjashtë milionë euro për fëmijët e refugjatëve, ja pse Barcelona është më shumë se...

Barcelona është protagoniste në fushë dhe jashtë saj, më saktë edhe në jetën sociale. Klubi katalanas ka bërë me dije se ka investuar 6 milionë euro në programe asistence për fëmijët refugjatë në Itali, Greqi dhe Liban. E ka bërë...

Ibrahimovic pushton Amerikën me golin ekzemplar

Zlatan Ibrahimovic vijon suksesin e tij në MLS duke bërë për vete të gjithë Amerikën Veriore dhe përvetësuar çmime. Kështu, pasi fitoi çmimin e “Të ardhurit të ri” më të mirë, Ibrahimovic, sikurse shihet nga profili zyrtar i MLS...

VIDEO/ Impianti gjigant i Realit të Madridit, projekti i “Santiago Bernabeut” është spektakolar

Reali i Madridit do të ketë një “Santiago Bernabeu” të ri. Një stadium përrallor që do ta kishin zili të gjitha skuadrat. Pak orë më parë në faqen zyrtare në “Facebook” në profilin zyrtar të skuadrës “Los Blancos” është...

Kristiano Ronaldo çmend londinezët, shpenzon 31 mijë euro për dy shishe verë në restorant

Kristiano Ronaldo ka përfituar nga dy ditët e pushimit të dhëna nga trajneri Alegri pas ndeshjes me Milanin dhe ka shkuar në Londër. Portugezi ka pasur dëshirë për të ndjekur nga afër turneun e tenisit, ndërkohë që ka festuar...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR