LAJMI I FUNDIT/ Nelson Hysa fiton një tjetër titull të Federatës WBC

0
Boksieri shkodran Nelson Hysa nuk ndalet. Ai tashme është fituesi i titullit WBC CISSB në boks. Eventi që u zhvillua në parkun olimpik “Feti Borova” pa shkodranin më superior se rivali i tij Viktar Chvarkou. Raundi i parë ishte shumë...

Kristian Shytani i jep lamtumirën Vllaznisë. Udhëton drejt Amerikës

0

Nga ekipi i Vllaznisë së boksit ka një "firo" të madhe. Disa herë kampioni i vendit, Kristian Shytani, nuk do të boksojë më për të. Arsyeja është se ai ka udhëtuar kohët e fundit drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për një jetesë më të mirë. Ende nuk dihet nëse edhe në kontinentin e largët ai do të merret me këtë sport apo jo megjithatë Shytani e ka shkruar emrin në librin e artë të boksit shqiptar.

Karantinë jo, por kampioni i boksit e shfrytëzon ditën për t’u larë në Shirokë

0
Situata e krijuar ne vend por edhe ne shtetet e tjera, ka bere qe te gjitha institucionet shendetesore te bejne thirrje per kujdes dhe per kete arsye, kerkohet nga te gjithe qe te qendrojne sa me shume brenda. Karantina ne...

Kampioni Guri: Karriera ime sapo ka nisur. Titujt kampionë do vazhdojnë për shumë vite

0
Një nga emrat që po spikat tek ekipi i boksit të Vllaznisë në dy vitet e fundit është edhe 21 vjeçari Vuksan Guri. Për të dytin vit me rradhë është shpallur kampion me të rriturit duke qenë pjesë e...

Jurgen Uldedaj i pamposhtur në ring, korr suksesin e 7-të si profesionist

0
Boksieri lezhjan Jurgen Uldedaj ka korrur sot fitoren e shtatë në karrierën e tij si profesionist, duke qëndruar i pamposhtur në ring. Lezhjani mundi me “KO teknik” në raundin e tretë çekun Redek Geismann, përballje e zhvilluar në shtëpinë...

VIDEO/ Zef Gjoni: Jam i zhgënjyer nga kryetari i Bashkisë Shkodër

0
Te premten e kaluar ne Tirane u zhvillua nje aktivitet shume i rendesishem i boksit profesionist, ku moren pjese edhe 4 boksiere shkodrane dhe madje njeri prej tyre, Nelson Hysa ishte ne ring per te fituar gjerdanin e arte...

Sot sfida e shumëpritur, Nelson Hysa përballë anglezit Danny Williams

0
Edicioni i tretë i “Titans Fight” në boks është gati për mbrëmjen e sotme. Aktiviteti në fjalë do të zhvillohet në pallatin e sportit “Ramazan Njala”, duke filluar nga ora 18:00 dhe në kalendar janë gjashtë ndeshje për t’u...

Bekim Vjerdha: Synoj fitoren ndaj Xhek Gashit në “Natën e Boksit”

0
Një nga duelet e mbrëmjes gala së "Natës të Boksit", është ai i peshës 81 kg në mes boksierit shkodran Bekim Vjerdha dhe kosovarit me pasaportë shqiptare që jeton në Belgjikë, Xhek Gashi. Pritet të jetë një sfidë shumë...

Jetmir Kuçi, kampioni 40 vjeçar që s’ka ndër mend të ndalet kurrë

0
Kampioni mbetet kampion. I tillë është padyshim Jetmir Kuçi. Edhe mbrëmë në "Feti Borova" ka arritur të tregojë veten ndaj grekut Kostandinos Kavvadias. Ky i fundit më i ri në moshë, më me shumë eksperiencë por në ring përballë 40...

Kampioni Nelson Hysa i rikthehet sërish boksit dhe bën premtimin e madh

0
Boksi shkodran dhe ai shqiptar ka marrë para pak ditësh një lajm shumë të mirë. Një nga emrat e shquar të tij, Nelson Hysa, ka vendosur t'i rikthehet sërish stërvitjes dhe duket shumë i motivuar për të bërë më...