Katër raunde për të mbrojtur titullin, Florian Marku hedh ‘knock-out’ Jenkins

0
Florian Marku siguroi fitoren e tij të 11 në ringun profesionist ku nuk njeh humbje, duke mbrojtur brezin e IBF që e fitoi disa muaj më parë. Florian Marku nuk ka kundërshtar, fiton dhe mbron titullin e kampionit, duke i...

Kristian Demaj mundet 0-3 nga kazakistanasi Vasili Levit

0

Ka rezultuar i pafat boksieri shkodran Kristian Demaj edhe në ndeshjen e sotme të vlefshme për Ligën gjysmëprofesioniste WSB, atë të zhvilluar në Kazakistan. Si pjestar i ekipit Mexico Guerreros, ai është ndeshur me boksierin vendas Vasilii Levit dhe është mundur prej tij me rezultatin 0-3. Demaj ka qenë i pafuqishëm përballë boksierit me shumë përvojë që ka qenë kundërshtar i tij në këtë takim të zhvilluar në Kazakistan dhe ka qenë për peshën 91 kg. Ndonëse e ka filluar mbarë ndeshjen duke fituar raundin e parë por vetëm kaq. Në raundet e tjera, kundërshtari i tij ka qenë fitues dhe kjo ka bërë që gjyqtaria në fund të japë edhe fitoren për Levit.

Muhja e Marinaj, vende të para në turneun ndërkombëtar të Kosovës

0

Ashtu siç pritej, dy boksierë shkodranë që ishin pjesë e kombëtares shqiptare të 18 vjeçarëve që mori pjesë në turneun ndërkombëtar të Prishtinës, kanë zënë vendet e apra duke merituar edhe medaljet e arta. Bëhet fjalë për boksierët Erald Muhja dhe Syrjan Marinaj. Ata kanë triumfuar në finale ndaj dy boksierëve vendas pasi më parë kishin kaluar në gjysmëfinale kundërshtarë nga Hungaria dhe Bosnjë- Hercegovina. Ndeshjet kanë qenë të një niveli të lartë, nisur nga ajo që pjesmarrës në këtë edicion të turneut  me emrin “Lah Nimani” kanë marrë pjesë boksierë nga 9 vende të Rajonit.

Drejtori Kroqi i kthen përgjigje trajnerit Gjoni: Fondi i boksit s’ka ndryshuar, por gjithmonë...

0
Dy ditë më parë trajneri i Vllaznisë në boks Zef Gjoni u shpreh se ekipi i tij këtë vit e ka të vështirë ta fitojë titullin kampion dhe do të mjaftohet edhe me vendin e dytë. Ky dorëzim i...

Një lajm i shkëlqyer për boksin e Vllaznisë

0
Sukseset janë të pafund por bashkë me to edhe vështirësitë për të arritur deri aty. Boksierët e Vllaznisë kanë provuar në vite të sfidojnë të gjithë kundërshtarët e tyre, me apo pa mbështetje. Por për të marrë pjesë në...

Jurgen Uldedaj triumfon në Londër, boksieri kuqezi fiton me knock out teknik

0
Boksieri shqiptar Jurgen Uldedaj ka triumfuar në debutimin e tij në Londër përballë rivalit të tij, Bruno Igor Hong. Kjo mbrëmje magjike boksi u transmetua live në Oversport dhe platformën Tibo Përballja nisi e luftuar nga të dy boskierët, me...

VIDEO/ Premtimi i bujshëm i Hysës: Brenda vitit do jem në 50-shen e Botës

0
Te dielen eshte kthyer nga Gjermania ku zhvilloi ndeshjen e tij te 11-te ne boksin profesionist dhe sot ka qene menjehere ne palestren e stervitjes te klubit Vllaznia. Nelson Hysa nuk ka kohe per te humbur sepse tashme eshte fokusuar...

Arjon Kajoshi mund turkun Batman, arrin fitoren e dytë në boksin profesonist

0
Boksieri shkodran Arjon Kajoshi ka marrë një tjetër fitore në boksin profesionist. Pas asaj të arritur të muajin shtator në ringun e Shkodrës, 23 vjeçari ka triumfuar edhe mbrëmë në ndeshjen e zhvilluar gjatë një aktiviteti të boksit profesionist...

Nis Memoriali i 14-të Ndërkombëtar i boksit “Vllaznia 2017”

0

Ka nisur pasditen e sotme në Shkodër edicioni i 14-të i Memorialit Ndërkombëtar të boksit "Vllaznia 2017". Aktivitet ky që organizohet çdo vit nga Bashkia Shkodër dhe Sportklub Vllaznia në nderim të ish- boksierëve shkodranë që nuk jetojnë më. Sivjet marrin pjesë sportistë të 6 ekipeve dhe pikërisht të Shqipërisë, Bullgarisë, Kroacisë, Maqedonisë, Malit të Zi dhe Kosovës. Një pjesmarrje jo shumë e madhe që ka detyruar organizatorët të reduktojnë numrin e ditëve të zhvillimit të këtij Memoriali nga tre që ishte planifikuar, në dy.

Kombëtarja e boksit do grumbullohet për Lojërat e Mesdheut

0

Që nga dita e hënë e javës që vjen, kombëtarja shqiptare e boksit do të grumbullohet në Shkodër. Bëhet fjalë për ekipin që do të përfaqësojë vendin tonë në Lojërat Mesdhetare. Pjesë e këtij ekipi siç dihet do jenë katër boksierët e Vllaznisë, tre shkodranë Kristian Shytani, Kristian Demaj dhe Nelson Hysa si dhe vlonjati Rexhildo Zeneli. Bashkë me ta do të jetë edhe trajneri I kombëtares sonë Zef Gjoni. Lajmi është bërë I ditur nga drejtues të Federatës Shqiptare të Boksit. Në fakt, ky është grumbullimi I dytë për boksierët tanë pasi pak ditë më parë, dy prej tyre, pikërisht Rexhildo Zeneli dhe Kristian Demaj kanë qenë në Francë ku kanë zhvilluar një stërvitje intensive në kampin olimpik francez bashkë me sportistët e këtij vendi por edhe të vendeve të tjera.