Nelson Hysa: Po mendoj për Lojërat Mesdhetare. Janë një ëndërr e imja

0
Shumë tituj kampionë në Shqipëri, medalje në turnetë e zhvilluara në Rajon por edhe një medalje bronzi në Kampionatin Europian të 18 vjeçarëve në vitin e largët 2005, ende nuk e kanë "ngopur" atë. Nelson Hysa ka ende ambicje...

VIDEO/ Nelson Hysa: Fitova ndaj një ‘pensionisti’? Aq ishte edhe George Foreman kur u...

0
Boksieri shkodran vazhdon te korre suksese edhe ne boksin profesionist dhe mbremjen e se dieles ka zhvilluar ndeshjen me te mire te karrieres se tij teksa eshte ndeshur ne Durres ndaj anglezit me shume pervoje Danny Williams. Ne fund te...

Asmer Bilali humbet dhe eliminohet nga Botërori

0

Bokseri shkodran Asmer Bilali nuk ka mundur dot ta sfidojë bjellorusin Muhamed Nurudiznau në ndeshjen e parë të vlefshme për kampionatin botëror që po zhvillohet në Baku të Azerbajxhanit. Ai ka humbur me pikë 16-7 duke bërë kështu që të eliminohet nga vazhdimi i mëtejshëm i garës në këtë aktivitet shumë të rëndësishëm.

VIDEO/ Akuza e Zef Gjonit: Mediat kombëtare janë anti- shkodrane. Braktisën suksesin historik të...

0
Nese ka njeri qe ka dhene shume per sportin ne Shkoder e Shqiperi prej 32 vitesh pa shkeputje asnje dite, ai eshte trajneri i boksit i Vllaznise dhe i kombetares shqiptare Zef Gjoni. Sigurisht qe vemendja ndaj tij nuk...

Tre boksierë shkodranë kampionë me 18 vjeçarët. Senad Drini merr kupën si më i...

0
Për tre ditë me rradhë në Vlorë është zhvilluar kampionati kombëtar i boksit për 18 vjeçarët. Në të kanë marrë pjesë të gjithë sportistët e vendit ndër të cilët edhe ata të Vllaznisë të cilët në këtë kampionat kanë patur...

Ish- kampionët e boksit shkodran festojnë 77 vjetorin e trajnerit të tyre, Zef Gjoni

0
Ka qene diten e djeshme ditelindja e trajnerit te boksit te Vllaznise dhe kombetares shqiptare Zef Gjoni, por pervjetori i 77-te i lindjes se tij eshte festuar diten e sotme ne nje nga lokalet e pikes turistike te Shirokes. Kane...

Nelson Hysa i lumtur për suksesin e sotëm: Kam dy dekada që kontribuoj për...

0
Vllaznia e boksit diten e sotme ka arritur nje tjeter sukses: Eshte shpallur kampione e Shqiperise per te 25-ten here. Nje sukses qe erdhi brenda ne "shtepine" e Tiranes, rivales se saj kryesore dhe ne fund jane shkodranet qe...

Jetmir Kuçi ndaj grekut Kavvadias për fitoren e tetë si profesionist

0
Boksieri shkodran Jetmir Kuçi është në përgatitjet e fundit për ndeshjen e rradhës në boksin profesionist. Këtë herë përballë do të ketë grekun Kostandinos Kavvadias, në ndeshjen që do të zhvillohet në sallën sportive "Feti Borova" në Tiranë mbrëmjen...

Më 8 shkurt në Tiranë një spektakël i madh boksi.Kampioni i botës, promotori i...

0
Viti 2018 do të nisë ndryshe për boksin shqiptar. Federata Shqiptare e Boksit, në bashkëpunim me disa sponsorë ka menduar të hapë siparin e veprimtarive me një aktivitet- gala që do të zhvillohet më 8 shkurt në Tiranë. Një...

VIDEO/ Zef Gjoni ‘braktis’ kombëtaren në Botëror: E ndjej obligim të jem përkrah Bardh...

0
Diten e premte kombetarja shqiptare e boksit do te niset drejt Uzbekistanit, per te marre pjese ne Kampionatin Boteror qe zhvillohet atje. Ne te, vendi yne do te perfaqesohet me 6 boksiere te cilet do te jene te shoqeruar...