VIDEO/ Zef Gjoni ‘braktis’ kombëtaren në Botëror: E ndjej obligim të jem përkrah Bardh...

0
Diten e premte kombetarja shqiptare e boksit do te niset drejt Uzbekistanit, per te marre pjese ne Kampionatin Boteror qe zhvillohet atje. Ne te, vendi yne do te perfaqesohet me 6 boksiere te cilet do te jene te shoqeruar...

Nelson Hysa nuk ia del, i jep fund aventurës së tij në Kampionatin Botëror

0
Pas Denis Nurjes dhe Krenar Zenelit, edhe boksieri Nelson Hysa i ka dhene fund sot pjesmarrjes se tij ne Kampionatin Boteror qe po zhvillohet ne Tashkent te Uzbekistanit Diten e sotme e ka patur rradhen boksieri shkodran per t'u ngjitur...

VIDEO/ Dalin pamjet, sa si u rrëzua në ring boksieri bullgar

0
Shume enigma ne lidhje me ndarjen nga jeta te boksierit bullgar Isus Velichkov mbremjen e sotme ne ringun e pallatit te sportit "Qazim Dervishi" gjate nje ndeshje te nje turneu te boksit profesionit. Ka qene raundi i peste i perballjes...

Nga familja “Smajlaj” lind një tjetër kampion. Nuk është Izmiri, por Brendi

0
Kur përmend mbiemrin "Smajlaj" sigurisht që të gjithëve u shkon menjëherë mendja tek "Izmiri", Kampioni i Europës në atletikë. Por në fakt sot do të shkruajmë dhe flasim për një tjetër pjestar të kësaj familje. Dhe ajo çka është...

Kristian Prenga, boksieri shqiptar që grushton vetëm një herë…

0
E ardhmja e peshave të rënda, Kristian Prenga, është ai që grushton vetëm një herë. Fatkeqësi për Christopher Arnold-in, që Prengës nuk iu desh shumë kohë që ta shtrinte në ring. Gjigandi shqiptar nga Mirdita i mbylli gjërat me dorën...

E bujshme! “Bacuku” 40 vjeçar sërish në ring më 8 shkurt ndaj një greku

0
Boksi shqiptar i pasviteve '90 ka nxjerrë shumë emra të mëdhenj sportistësh. Kampionë si Artur Gavoçi, Besnik Limani, Sokol Buliqi, Besnik Gjetja, Nelson Hysa, Kristian Demaj etj, kanë patur arritjet e tyre por disa janë tërhequr shpejt. Të tjera...

Një lajm i keq për ekipin e boksit të Vllaznisë

0
Sukseset e shumta të vitit 2017 me të gjitha grupmoshat, nuk u ka mjaftuar drejtuesve dhe sportistëve të ekipit të boksit të Vllaznisë për t'i festuar të qetë festat e fundvitit. Arsyeja është se pikërisht ditën e sotme u...

Tradita fantastike e çdo fillim-viti. Mblidhen sëbashku kampionët e boksit shkodran

0
Tradita e çdo fillim- viti ka vijuar serish edhe kete here. Ish- kampionet e boksit shkodran jane mbledhur perseri sebashku per te festuar dhe padyshim qe kjo eshte diçka per t'u vleresuar sepse nuk ndodh me veteranet e asnje...

Lajmi i fundit: Asmer Bilali e Kristian Demaj, medalje të arta në “Gongun e...

0

Dy boksierët shkodranë, Asmer Bilali dhe Kristian Demaj i kanë sfiduar të gjithë kundërshtarët në peshat e tyre dhe kanë zënë vendet e para duke marrë edhe medaljet e arta në "Gongun e Artë". Ndeshjet finale të këtij aktiviteti të rëndësishëm që u zhvillua për tre ditë me rradhë në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup në këtë mënyrë janë konkretizuar me sukses për dy boksierët e Vllaznisë.

Albert Kapaj gati për sfidën e 8 shkurtit ndaj Donald Palucës

0
Në "natën e boksit" më 8 shkurt në Tiranë, ndër sfidat e tjera që do të zhvillohen në sallën "Feti Borova" do të jetë edhe ajo e peshës +91 kg në mes boksierit shkodran Albert Kapaj dhe atij tiranas...