KRYESORE

Gjoka: Vllaznia bën shumë gabime, të ndërgjegjësohemi për situatën!

Trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka, pranoi pas humbjes në shtëpi me Laçin se skuadra e tij bëri shumë gabime në këtë 90-minutësh. Ai ka theksuar se të gjithë duhet të ndërgjegjësohen për situatën aktuale: “Ndjej shumë keqardhje, sepse humbëm...

Milan “prek fundin”, portieri i jep pikën e parë në Serie A Benevento-s

Milan ka barazuar me ekipin e fundit të renditjes së Serie A në sekondat e fundit të ndeshjes, me një gol të shënuar nga personi i fundit që mund t’ju shkojë në mend, portieri kundërshtar. Nuk kishte si të...

Laçi triumfon në Shkodër. Fiton 2-1 ndaj Vlaznisë

Vllaznia zhgenjen ne ndeshjen ndaj Laçit teksa humbet 1-2 brenda ne Shkoder.Ndeshja ka nisur ne menyren me te mire te mundshme per Vllaznine. Ne minuten e 6-te, pas nje aksioni te rrjedhshem nga krahu i djathte, Gocaj kroson ne...

Mbyllet pjesa e parë,Vllaznia- Laçi 1-1

Pjesa e pare e ndeshjes Vllaznia- Laçi sapo ka perfunduar me rezultatin e barabarte 1-1. Ndeshja ka nisur ne menyren me te mire te mundshme per Vllaznine. Ne minuten e 6-te, pas nje aksioni te rrjedhshem nga krahu i...

Vllaznia, ka një ndryshim në formacion

Ndryshe nga sa u mendua ne formacionin e Vllaznise qe do te dale ne fushe ne takimin ndaj Laçit, do te kete nje ndryshim. Nuk do te jete Krymi ne fushe por Bardulla. Te tjeret jane po ato duke...

Alfred Bardeli, mundësi kampion i Vllaznisë

Kur flet për mundjen shkodrane, natyrshëm që emrat e sportistëve cilësorë janë të shumtë. Jo më kot, ky është një nga sportet më të suksesshëm në klubin Vllaznia. Suksese këto që kanë ardhur nga mundës të cilët kanë bërë historinë jo vetëm në Shkodër por edhe në Shqipëri.

Vllaznia, zbardhet formacioni me të cilin do të luajë ndaj Laçit

Pas rreth dy orësh, në stadiumin "Loro Boriçi" do të nisë ndeshja e vlefshme për javën e 13-të të Superligës në mes Vllaznisë dhe Laçit. Ekipi shkodran është i grumbulluar që pasditen e djeshme në "Gardenland Resort" ku ka...

FOTO/ Pato ndryshon “look”, shfaqet me flok të të gjata…biond

Pato ndryshon “look-un”. Ish-sulmuesi i Milanit, i cili aktualisht aktivizohet në Kinë me skuadrën e Tianjin Quanjian, ka publikuar në Instagram një foto teksa shfaqet me flokët e gjata, tashmë…biond. Një zgjedhje e brazilianit që ka ndarë fansat e...

Hamdi Salihi: Peng një titull kampion me Vllazninë

Hamdi Salihi është shumë pranë rikthimit në kampionatin elitar që zhvillohet në Austri, por tashmë jo si lojtar i Rapidit të Vienës. Sulmuesi shqiptarë është duke tentuar të ngjitet sërisht në elitën austriake, kësaj radhe me Nojshtad.Nojshtadi është duke...

Juventusi shënjestron futbollistin shqiptar

Në studiot e televizioni italian, Rai Sport, eksperti i transferimeve Ciro Venerato, mbrëmë tregoi lajmet më të reja që pritet të ndodhin në në tregun e futbollistëve sa u përket Napolit dhe Juventusit. Dy ekipet që shihen si favorite...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI