KRYESORE

Akuzohet për pastrim parash, dënohet 90 ditë larg futbollit

0
Presidenti i Federatës Braziliane të Futbollit Marco Polo Del Nero është ndaluar të marrë pjesë në aktivitetet zyrtare të futbollit për 90 ditë. Vendimi është publikuar nga qeveria botërore e këtij sporti. 76-vjeҫari është vendosur nën akuzë për pastrim...

Disiplina “në gijotinë” Vllazninë. Gjobë dhe pezullime për Zekën e Krymin

0
Problemet e ndodhura në ndeshjen Vllaznia- Tirana të së mërkurës për Kupë, janë analizuar në mbledhjen e sotme të Komisionit të Disiplinës pranë FSHF-së dhe ai nuk "e ka ndalur dorën" duke gjobitur klubin shkodran me 1 milionë lekë...

E dashura e Usain Bolt, ‘tradhëton’ partnerin e saj me elefantë (foto)

0
Njeriu më i shpejtë në botë, Usain Bolt, ka lënë menjanë stërvitjet, derisa i është përkushtuar të dashurës së tij, Kasi Bennet, me të cilën ka shkuar për pushime në Tailandë. Përveç pushimit në det, çifti ka gjetur kohe...

Futbolli norvegjez me “marrëveshje historike”: Femra= Meshkuj

0
Gjatë vitit 2017 skuadrat e femrave në futboll janë ngritur për barazi me meshkujt në skenën e përfaqësueses. Por, në Londër është nënshkruar një marrëveshje historike që mund të jetë kyç në luftën për barazi në sport, raporton CNN....

Icardi te Reali?, ja ç’mendon Wanda Nara

0
Wanda Nara ‘ndez’ edhe njëherë zërat e transferimit të Mauro Icardit te Reali i Madridit. Bashkëshortja menaxhere e kapitenit të Interit, ka komentuar mundësinë e transferimit të argjentinasit në kryeqytetin spanjoll. “Icardi, unë dhe fëmijët tanë, jemi të gjithë...

Gjoka kundër Kamzës, skuadrës së parë që drejtoi në elitë

0
Të shtunën, në “Loro Boriçi”, është një ndeshje e rëndësishme për Vllazninë, pasi përballë Kamzës nevojitet fitorja që të jep qetësi për klasifikimin. Përveç rëndësisë së pikëve, për kuqeblutë ky është një 90-minutësh interesant për trajnerin Ernest Gjoka, rrugët...

Në Turqi kopjojnë golin e pamundur të Roberto Karlos (VIDEO)

0
Roberto Karlos në karrierën e tij nuk shënonte gola të zakonshëm. Një ndër të famshmit e brazilianit në karrierën e tij ka qenë ajo e 21 shkurtit të vitit 1998, në ndeshjen ndaj Tenerifes. Ish-mbrojtësi i Realit ka shënuar...

Formacioni anti-Kamza, ka vetëm një ndryshim tek Vllaznia

0
Nesër në orën 13.00 në stadiumin "Loro Boriçi" do të ketë sërish ndeshje. Këtë herë për kampionat ndaj Kamzës. Skuadra surprizë e këtij sezoni vjen padyshim me objektiva për të marrë pikëe dhe në Shkodër por në fakt, Vllaznia...

“Le Monde” zbulon skandalin Infantino, ndihmoi Fenerbahce-n në 2011-ën

0
Një hetim i të përditshmes franceze “Le Monde” mund të krijojë skandalin e radhës rreth FIFA-s dhe presidentit të sja. Në shënjestrën e francezëve ka përfunduar numri Gianni Infantino, i akuzuar se në 2011-ën ka bërë një ndryshim në...

S’ka dilema. Kryebashkiakja Ademi garanton merkato për Vllazninë

0
Pavarësisht ndonjë deklarate paraprake të ndonjërit prej drejtuesve të ekipit shkodran, ka patur mëdyshje nëse Vllaznia do të ishte apo jo aktive në merkaton e janarit. Por nga sot duket se këto dilema nuk ekzistojnë më. Ka qenë trajneri...