‘Pokeri’ ndaj Bylis, tek Vllaznia po rritet një sulmues i së ardhmes

0
Nga Endri ÇINARI Vllaznia u-19 arriti një fitore tenistike në shifrat 6-1 ditën e djeshme ndaj Bylis. Shkodranët u shfaqën totalisht dominues kundër ballshiotëve. Që nga ana e tyre kanë pretendimet e tyre në këtë sezon. Por përveç performancës së...

Shkëlqen Xhesild Kapllanaj, shënon të tre golat e Vllaznia U17 ndaj Shkëndisë së Tiranës

0
Xhesild Kapllanaj ka shkelqyer ne ndeshjen e sotme te Vllaznia U17 ndaj Shkendise se Tiranes duke shenuar te tre golat e saj dhe duke i dhene nje trepikesh me shume vlere kuqebluve te drejtuar nga trajneri Ersi Çaku. Ndeshja eshte...

Vllaznia U21 rikthehet tek fitoret, merr të katërtën në pesë ndeshjet e fundit

0
Pas ndaleses javen e kaluar ndaj Tiranes, Vllaznia U21 eshte rikthyer sot serish tek fitorja duke mundur me rezultatin 3-1 ekipin e Egnatias, ne ndeshjen e luajtur ne fushen sportive "Reshit Rusi". Kjo e sotmja ishte e katerta per kete...

Atletik U15 mund 2-0 Erzenin dhe ngjitet në vendin e dytë. Spikat Armando Vuksani...

0
Atletik U15 vazhdon të beje mire ne kampionatin e kategorise se pare te kesaj grupmoshe dhe dy dite me pare ai ka marre edhe fitoren e rradhes, duke mundur me rezultatin 2-0 ekipin e Erzenit. Nje fitore kjo qe...

INTERVISTA/ Kevin Dodaj: Goli ndaj Tiranës, debutimi me ekipin e parë të Vllaznisë, po...

0
Pak dite me pare debutoi me ekipin e pare te Vllaznise. Sot, 18 vjeçari Kevin Dodaj shenoi golin e fitores per Vllaznia U19 ne ndeshjen ndaj Tiranes ndersa pasneser do te jete serish ne dispozicion te trajnerit Osmani per...

VIDEO/ Arbitrim skandaloz, shihni çfarë penalltie akordon gjyqtari Granit Sulko në ndeshjen e Vllaznia...

0
Në kampionatin shqiptar jemi mësuar shpesh me vendime të çuditshme të gjyqtarëve apo mos-veprimeve të tyre. Megjithatë, një tjetër rast i tillë ka ndodhur edhe në ndeshjen e sotme të kampionatit të moshave U-17, ku përballeshin Vllaznia me Tiranën....

VIDEO/ Sinani: Fitorja e sotme ndaj Tiranës më kënaqi, djemtë derdhën djersë e luftuan...

0
Vllaznia U19 eshte rikthyer tek fitorja duke munduar pasditen e sotme me rezultatin 1-0 ndaj Tiranes, fale golit te shenuar nga sulmuesi Kevin Dodaj. Trajneri Vioresin Sinani duke folur per gazeten "Shkodra Sport" pas perfundimit te saj eshte shprehur: "Besoj...

VIDEO/ Vllaznia U17 humbi me një 11-metërsh të paqenë, trajneri Çaku: Nuk e meritonim...

0
Ndryshe nga ekipi i te rinjve, ai i Vllaznia U17 eshte mundur me rezultatin 1-0 nga Tirana ne ndeshjen e rradhes per kampionat qe u luajt mesditen e sotme ne fushen sportive "Reshit Rusi". Fatin e ketij takimi e vendosi...

Mjafton goli i Kevin Dodajt, Vllaznia U19 triumfon ndaj Tiranës

0
Nje gol i sulmuesit Kevin Dodaj ne pjesen e pare qe Vllaznia U19 te marre nje fitore te rendesishme ne ndeshjen e kampionatit ndaj Tiranes, ndeshje kjo e luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive "Reshit Rusi". Nje sfide shume...

Pa tre prej lojtarëve më të rëndësishëm, Vllaznia U19 vetëm barazim 0-0 në Durrës...

0
Pa tre prej lojtareve te saj me te rendesishem, Vllaznia U19 nuk ia ka dale te marre fitore ne ndeshjen e rradhes per kampionat, ate qe ka zhvilluar mesditen e sotme ne Durres ndaj Teutes vendase. Ne fund te...