Disiplina me ‘dorë të hekurt’, përjashton Erzenin dhe dënon 8 futbollistë

0
Sherri mes Erzenit dhre Partizanit i ndodhur disa ditë më parë në kategorinë U-21 vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes. Sfida ka përfunduar 2-2 në “Tofik Jashari” në Shijak, ku lojtarët e të dyja skuadrave më pas nisën...

Atletik U15 fiton 7-2 ndaj Egnatias. Shkëlqen sulmuesi Armando Vuksani me 6 gola të...

0
Atletik U15 ka fituar me rezultatin e thelle 7-2 ndaj Egnatias ne nje ndeshje te prapambetur te vlefshme per kampionatin e kategorise se pare te kesaj grupmoshe, e cila eshte luajtur diten e sotme ne kompleksin sportiv "Zmijani". Protagonisti kryesor...

Dhuna në ndeshjen e djeshme, procedohen 4 lojtarë të kategorisë U-21

0
Katër lojtarë të 2 ekipeve të kategorisë U-21, janë proceduar penalisht, pasi u konfliktuan fizikisht në dhomat e zhveshjes. Konflikti ndodhi ditën e djeshme , rreth orës 14:00, ndërmjet lojtarëve të ekipeve të kategorisë U-21, “Erzeni” dhe “Partizani”, pas...

Dhunë te ndeshja e U21, dy futbollistë përfundojnë në spital

0
Plas dhuna në kampionatin U21, e pikërisht në ndeshjen mes Erzenit dhe Partizanit, të luajtur në stadiumin “Tofik Jashari” në Shijak. Në përfundim të ndeshjes, me rezultatin 2-2, lojtarët janë përplasur mes tyre, ku dy prej lojtarëve, pjesë e...

Pa lojtarë të ekipit të parë, Vllaznia U21 e pafuqishme. Humbet 2-6 ndaj Vorës

0
Pa asnje lojtar te ekipit te pare, Vllaznia U21 e ka shume te veshtire te perballet si e barabarte me kundershtaret pretendente te kampionatit dhe keshtu i ka ndodhur edhe diten e sotme kur ka humbur me rezultatin 2-6...

Vllaznia U19 rikthehet tek fitorja. Dodaj & Zaganjori ‘likujdojnë’ Dinamon

0
Vllaznia U19 eshte rikthyer tek fitorja ne kampionat. Mesditen e sotme ajo ka luajtur ne Arbane te Tiranes ndaj Dinamos, skuader me te cilen ka arritur te triumfoje me rezultatin 2-1. Gjithçka eshte zgjidhur qe ne pjesen e pare te...

VIDEO/ Vllaznia U21 mund 2-1 Teutën, vendosin golat e Çelës dhe Andrey Yagos

0
Vllaznia U21 eshte rikthyer serish tek fitorja ne kampionat. Ne ndeshjen e rradhes, ajo ka arritur te munde me rezultatin 2-1 ndaj Teutes, ne ndeshjen e luajtur ne fushen sportive "Reshit Rusi". Ka qene futbollisti Seit Çela ai qe do...

Vllaznia U21 humbet 2-3 ndaj Korabit. Golat e Zaganjorit dhe Muliut nuk vlejnë për...

0
Vllaznia U21 nuk ia ka dale te largohet me pike nga sfida e rradhes per kampionat, ajo ndaj ekipit te Korabit luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive te Vores. Dibranet kane arritur qe ne fund te largohen me...

Paraqitje shumë e mirë e ‘Djelmnia shkodrane’ U13 në turneun e Roveretos në Itali....

0
Ekipi "Djelmnia shkodrane" U13 ka bere nje paraqitje shume te mire ne turneun e Paqes qe u zhvillua ditet e fundit ne Rovereto te Italise. Ai ka arritur te fitoje 3 ndeshje njera pas tjetres, te barazoje 1 dhe...

Vllaznia U19 tjetër disfatë në kampionat, e mund edhe Bylis 4-1 brenda në ‘Reshit...

0
Vllaznia U19 vazhdon te kaloje momente jo te mira ne kampionat. Pas humbjes javen e kaluar 5-0 ndaj Partizanit ne transfertem sot eshte mundur 1-4 edhe nga Bylis, madje brenda ne fushen sportive "Reshit Rusi". Por humbja e sotme ka...