Fundjavën tjetër çerekfinalet e Kupës për moshat. Vllaznia U19 ndaj Laçit, ajo U17 me...

0
Më datë 13 dhe 14 janar do të luhen ndeshjet e fazës çerekfinale të Kupës së Shqipërisë për moshat U-17 dhe U-19. Edhe këtë sezon do të jetë i njëjti format. Në garë për të fituar këtë trofe të...

RISIA/ Pas Benardin Kullës, edhe Fatmir Marku bëhet pjesë e agjensisë së njohur italiane...

0
BSP FOOTBALL AGENCY BROSHUREPas Benardin Kulles qe eshte prej vitesh pjese e kesaj agjensie, se fundi asaj i eshte shtuar edhe nje tjeter shkodran qe do te kryeje rolin e skautit per Shqiperine. Behet fjale per Fatmir Markun. Mjafton te...

Futbollisti i Akademisë Vllaznia Xhoel Hajdari firmos ‘kontratën’ e parë

0
Xhoel Hajdari eshte nje nga elementet cilesore qe ka aktualisht ne perberje te tij ekipi U19 i Akademise Vllaznia. Trajneri Vioresin Sinani e ka aktivizuar ne shume ndeshje edhe ne qender te mbrojtjes, ndonese pozicioni i tij i preferuar...

Stafi i ‘Djelmnia shkodrane’ premton të tjera arritje në vitin 2024

0
"Djelmnia shkodrane" ka mbyllur nje tjeter vit te suksesshem. Ecuria e mire me ekipet e moshave, por edhe vemendja gjithnje e ne rritje e elementit cilesor, fokusuar edhe tek bashkepunimi me klubin e Laçit, kane bere qe shume gjera...

‘Atletik Klub Shkodra’ i bën një mbyllje festive vitit 2023

0
"Atletik Klub Shkodra" ka lene pas nje vit tjeter te suksesshem, shoqeruar me arritje te shumta ne kampionatet ku ka marre pjese me ekipet e tij. Pikerisht edhe per kete arsye, drejtuesit e tij kane vendosur qe kete mbyllje te...

Klubi Vllaznia, vëmendja në rritje nga Akademia. Përmirësohen kushtet e stërvitjes

0
Tek Vllaznia vemendja ndaj Akademise duket se do te jete çdo dite dhe me e madhe. E kjo jo vetem ne afrimin e lojtareve te talentuar tek ekipi i pare, por edhe tek permiresimi i kushteve te stervitjes dhe...

Vllaznia dominon me golashënuesit: Bekim Balaj ‘on top’ në Superiore, Klajti Halili tek kampionati...

0
Momente te mira per sulmuesit shkodrane. Jo me kot, ata kryesojne renditjen e golashenuesve me te mire te kampionatit si ne "Abissnet Superiore" ashtu edhe ne kampionatin U19 duke treguar se tradita e sulmuesve te Vllaznia ka rikthehet serish. Bekim...

‘Talenti i Vitit’/ Kevin Dodaj: Vllaznia ishte një ëndërr e bërë realitet, i emocionuar...

0
Nga Endri ÇINARI U vlerësua nga specialistët e futbollit dhe po ashtu lexuesit e “Shkodra Sport” si një prej talenteve të vitit. Fjala është për Kevin Dodaj, sulmuesi i talentuar i Vllaznisë që mori një nga çmimet e fundvitit të...

Vllaznia U19 e mbyll me fitore dhe në krye të renditjes vitin 2023

0
Vllaznia U19 e mbyll vitin 2023 me fitore dhe pas 11 javesh kampionat ndan vendin e pare te renditjes sebashku me Partizanin. Pasditen e sotme kuqeblute e drejtuar nga Vioresin Sinani kane luajtur ne Peze- Helmes te Tiranes ndaj...

Vllaznia U17 tjetër fitore me rezultat 3-0, këtë herë triumfon ndaj Akademisë së Futbollit

0
Vllaznia U17 ka marre diten e djeshme te dyten fitore rradhazi dhe per koincidence me te njejtin rezultat: 3-0. Kete here ajo ka triumfuar ne Kamez ndaj ekipit Akademia e Futbollit. Ai qe ka zhbllokuar rezultati ka qene autori i...