Edi Martini në Itali. FSHF e cakton me një detyrë të veçantë

0
Ish- futbollisti dhe ish- trajneri i Vllaznisë Edi Martini që nga viti i kaluar është i angazhuar me detyra të veçanta nga FSHF. Fillimisht ucaktua trajner i kombëtares U-17 për Zonën e Veriut ndërsa së fundmi, ka marrë një...

17 vjeçari Hamit Kallmeti nga Nikla e Fushë- Krujës zyrtarizohet tek Tirana

0
Eshte vetem 17 vjeç, ka lindur ne Nikël te Fushe- Krujes dhe konsiderohet nje element me shume te ardhme. Nga sot eshte pjese e KF Tirana dhe fillimisht do te luaje me ekipin U21 te bardhebluve. E kemi fjalen...

Klaudio Kodra, sulmuesi me të ardhme që po rritet tek Vllaznia U17

0
Në fitoren 5-2 të Vllaznia U17 ndaj Laçit sot kanë spikatur disa futbollistë, por ne do të ndalemi tek njëri prej tyre. Ai që shënoi dy gola, goditi një herë shtyllën dhe po ashtu luajti mirë përgjatë 90 minutave....

Goçe Sedloski vijon t’i besojë talenteve, zbuloni ‘blerjen’ e fundit të kuqebluve

0
Kur kemi ardhur në një fazë shumë vendimtare të sezonit, Vllaznia duket se do t’i besojë talenteve të rinj. Pasditën e sotme, trajneri maqedonas Goçe Sedloski ka vendosur t’i japë mundësinë të riut Gledjan Pusi që ta shohë nga...

Ekipi përfaqësues Rajonal Shkodër U-13, zbuloni kush janë futbollistët e përzgjedhur (LISTA)

0
Prej një jave kanë nisur punë ekipet përfaqësuese të Rajoneve të ndryshme të Shqipërisë dhe ndër to janë edhe ato të Zonës së Shkodrës. Shumëkujt i pëlqen t'i quajnë ekipet kombëtare të moshave të Veriut. Gjithsesi pak rëndësi ka. Më poshtë...

Shoqata “Shpresa”, një shpresë më shumë për fëmijët dhe futbollin shkodran

0
Ky emër filloi të bëhej i njohur në ambjentin sportiv shkodran në vitin 2008. Kishte kohë që ishte krijuar si shoqatë me emrin "Shpresa për të ardhmen" nën drejtimin e presidentes Pranvera Marku dhe ndonëse në programin e saj...

Pas 11 vitesh në krye të Akademisë Vllaznia, Alban Neziri kalon në një pozicion...

0
Pas gati 11 vitesh ne krye te Akademise Vllaznia, Alban Neziri nuk do te mbaje me postin e drejtorit te saj. Vendimi eshte marre ditet e fundit nga presidenti Xhaferi ne kuadrin e ristrukturimit te Akademise, por kjo nuk...

Enis Ujkaj portieri 15 vjeçar i “Scutari”-t që është thirrur në Kombëtare

0
Mbase për opinionin sportiv është i panjohur megjithatë në Shkodër por edhe në stafin e ekipeve kombëtare emri i tij është i evidentuar. Bëhet fjalë për portierin Enis Ujkaj i cili është ftuar në Kombëtaren U17 të Shqipërisë për...

“Djelmnia shkodrane”- drejtues të rinj, ambicje dhe projekte të reja

0
E krijuar shumë vite më parë, "Djelmnia shkodrane" ka krijuar tashmë emrin e saj në përgatitjen e elementit të ri dhe jo vetëm. Por, prej një viti kanë ndryshuar shumë gjëra. Kjo shoqatë ka një organizim krejt të ri,...

Angjelo Radovani, sulmuesi që premton shumë për të ardhmen

0
Ecuria e ekipit Vllaznia U19 kete sezon nuk ka qene e mire, si pasoje edhe e faktit qe shume prej lojtareve luajne per here te pare sivjet sebashku. Ne fakt ne rradhet e ketij ekipi ka disa lojtare qe...