AAA bën “bingo”. Transferon lojtarin e parë jashtë Shqipërisë

0
Në Shqipëri këto vitet e fundit është shtuar numri i të ashtuquajturave "Akademi" futbolli. Por në fakt, shumë pak janë ato që funksionojnë ashtu si duhet, me një program dhe pikësynim të caktuar. Një ndër to mund të jetë edhe...

E VEÇANTË/ 7 futbollistë shkodranë shpallin kampione Shkëndinë e Tiranës

0
Vllaznia sot po vuan per talentet e saj, por duket se nje brez i shkelqyer po rritet. Ekipi i 21 vjeçareve sot u shpall kampion i vendit, por me kete shkrim do te ndalemi tek nje brez tjeter lojtaresh,...

VIDEO/ Dje ngriti kupën si kapiten me U21, Egzon Shimaj e mbyll me Vllazninë

0
Dje ka qene i pari qe ka ngritur lart kupen e fituar me ekipin Vllaznia U21 sepse eshte kapiteni i ketij ekipi. Egzon Shimaj sigurisht qe ka ndjere emocione ne ato momente ne stadiumin “Loro Boriçi”. Nje gje te tille...

“Arra e Madhe” shfaqet si “ekip i madh”. Është më i miri për U11...

0
Ekipi i Arrës së Madhe dhe Brendon Krepi janë shpallur ekipi dhe lojtari më i mirë për kampionatin e grupmoshës U11 për Ligën Amatore- Zona e Shkodrës. Ky ka qenë verdikti i këtij kampionati të gjatë i cili është kurorëzuar...

E VEÇANTË/ 18 vjeçari shkodran kualifikoi Apoloninë në Europë, Erald Maksuti: Ëndërr të luaj...

0
Apolonia U19 pasditen e djeshme fitoi 3-1 ndaj ekipit kazakistanas Astana duke u kualifikuar keshtu per ne turin e dyte te "UEFA Youth League" dhe protagonisti kryesor i ketij suksesi ka qene sulmuesi i saj, Erald Maksuti. Per te...

Historia vazhdon/ Pas ‘baballarëve’ edhe ‘bijtë’ duan të lënë gjurmë me Vllazninë

0
Në Shkodër tradita familjare në sport është shumë e rëndësishme. Janë disa familje të cilat kanë patur pjesë të Vllaznisë disa persona, madje edhe tre breza rresht, duke filluar nga gjyshi, babai dhe djali. Kemi familje të tjera të...

E VEÇANTË/ Dy vëllezër kampionë me dy grupmosha të ndryshme të Vllaznisë

0
Edicioni i sapopërfunduar në futbollin e grupmoshave ishte jashtëzakonisht i suksesshëm për vëllezërit Spahija, Florin dhe Orgesin. Të dy u shpallën kampionë Shqipërie, me ekipe të ndryshme dhe në grupmosha të ndryshme të ekipeve të Vllaznisë. Kështu, Flori triumfoi me...

Shënojeni këtë emër: Nebi Qokthi, 12 vjeçari që po spikat tek Akademia Vllaznia!

0
Shkodra është shquar gjithmonë si qyteti që nxjerr shumë talente futbolli. Ato ndër vite kanë furnizuar jo vetëm ekipin e Vllaznisë por edhe atë kombëtar ndërkohë që vitet e fundit, futbollistët shkodranë janë hapur edhe nëpër Botë. Tek Akademia...

Kristi Qarri, portieri i së ardhmes për Vllazninë

0
Pas Alen Sherrit që tashmë po konfirmohet si një portier me shumë perspektivë, tek Akademia Vllaznia po rritet një tjetër portier me shumë të ardhme. Bëhet fjalë për Kristi Qarrin i cili aktualisht luan me ekipin U-19. Paraqitjet e...

Ekipi përfaqësues Rajonal Shkodër U-15, zbuloni kush janë emrat e përzgjedhur (LISTA)

0
Përveç ekipit përfaqësues Rajonal të Zonës së Shkodrës për grupmoshën U-13, javën e kaluar ka nisur punën edhe ai U-15. Ai drejtohet nga trajneri i mirënjohur Astrit Prençi që do të ketë edhe ndihmën e trajnerit të portierëve Elis Legataj. Nga...