E FUNDIT/ Krijohet në Shkodër Një kompani menaxhimi futbollistësh

0
Ne Shkoder ka shume nga ata qe merren me menaxhimin e futbollisteve, disa me licensa, te tjera pa to, por secili eshte munduar qe ne menyren e tij ta beje ashtu si duhet kete pune, per te ndihmuar futbollistet...

Befasi për Vllaznia U-17. Eliminohet nga Kupa e Shqipërisë

0
Ndryshe nga Vllaznia U-19, ajo U-17 nuk ka arritur dot të dalë në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Kjo ngaqë nuk arriti dot të kalojë Kukësin ndaj të cilit u mund me 11-metërsha. Në ndeshjen e luajtur pasditen e...

Sfidat e moshave Vllaznia- Tirana, interes i madh nga tifozët por edhe presidentët Xhaferi...

0
Paraditja e sotme ka rezervuar dy sfida shumë interesante të Superiores së moshave. Në fushën sportive “Reshit Rusi”, Vllaznia U-17 dhe U-19 janë përballur me dy ekipet e moshave të Tiranës. Megjithatë, për t’u theksuar është se të dy sfidat...

KF Shkodra U17 jo vetëm mund Partizanin, por edhe siguron play off-in

0
Me nga një gol të shënuar në secilën pjesë loje, KF Shkodra U17 jo vetëm ia ka dalë të fitojë 2-0 ndaj Partizanit në ndeshjen e prapambetur të kampionatit, por njëkohësisht me këtë fitore, ky ekip ka siguruar përfundimisht...

Ndeshjet e javës, shkëlqejnë ekipet e U14 dhe U17 të KF Shkodra

0
Këtë fundjavë, është luajtur java e katërt e kampionatit të moshave në Kategorinë e Parë. Në këto kampionate, Akademia Shkodra me pesë grupmoshat e saj, U-13, U-14, U-15, U-17 dhe U-19 ka marrë dy fitore dhe ka pësuar tre...

Anglia mund 2-0 Shqipëria U17 në turneun e Turqisë. Katër shkodranë në formacionin kuqezi

0
Kombëtarja U-17 e drejtuar nga trajneri Elvis Beqiri e ka nisur turneun miqësor , me humbje nga 17-vjeçarët e Anglisë. Shqipëria është mposhtur me rezultatin 0-2 me golat e shënuar nga Lusala që në minutën e dytë dhe nga...

Rejan Alivoda, 17 vjeçari që premton për mesfushën e Vllaznisë

0
Tek Vllaznia U19 sivjet po rritet nje brez lojtaresh me te dhena shume te mira dhe qe premtojne per te ardhmen. Jane nje brez tek i cili i kane hedhur syte prej kohesh drejtuesit e Akademise dhe ato te...

FANTASTIKE/ Vllaznia U12 mund CSKA të Moskës dhe shpallet fituese. Nebi Qokthi lojtari më...

0
Mbyllet ne menyren e duhur turneu nderkombetar i futbollit te moshave "Episkiros" qe u zhvillua per tre dite me rradhe ne Selanik te Greqise. Vllaznia U12 ka mundur ne finale CSKA e Moskes dhe eshte shpallur fituese e ketij turneu....

VIDEO/ Goli i çuditshëm, Uheid Hoxha shënoi sot direkt nga goditja e këndit

0
Pak dite me pare, nje pjestar i Vllaznise, pikerisht portieri i Vllaznia U19 Leonard Kaçaj u be protagonist per keq pasi pesoi nje gol nga porta tjeter, shenuar nga portieri i Shenkollit Sinan Dani. Por nderkohe, ne ndeshjen e sotme...

E pabesueshme/5 gola në 40 minuta. Vllaznia U-17 e mbyll me humbje pjesën e...

0
Po luhet në Tiranë ndeshja e javës së 14-të të kampionatit kombëtar të 17 vjeçarëve, ai në mes Tiranës vendase dhe Vllaznisë. Kjo e fundit siç dihet kryeson kampionatin por ajo që të bën përshtypje është se shkodranët janë...