Atletik U15 barazon në transfertë, humbet minimalisht ekipi U14 ndaj Elbasanit

0
Akademia Atletik Klub, me dy ekipet e saj U-15 dhe U-14, ka arritur një barazim dhe një humbje në ndeshjet e kësaj jave ndaj ekipeve të Turbinës dhe Akademisë së Futbollit Elbasani. 15-vjeçarët kanë qenë ata që kanë barazuar,...

Futbollistët e ‘Bashkimit’ japin një mesazh shumë domethënës nga Ura e Mesit

0
Futbolli çdo dite e me shume eshte nje arme e forte per sensibilimin e njerezve per çeshtje te ndryshme dhe rastet kur sportistet kerkojne te leshojne mesazhet e tyre per to, jane te shumta. Nje te tille kane dhene diten...

Paulin Ndoja nga sot zyrtarisht pjesë e KF Vllaznia. Ja posti që do mbajë

0
Pas një shkëputje të shkurtër disamujore, legjenda e portës shkodrane Paulin Ndoja është rikthyer sërish të jetë pjesë e strukturave të Klubit të Futbollit Vllaznia. Ky i fundit ditën e sotme ka bërë të ditur se ish-portieri i njohur...

Shkodrani Kevin Haveri titullar me Mantovan në humbje ndaj Lacios

0
Futbollisti 18 vjeçar shkodran Kevin Haveri ka luajtur sot si titullar ne formacionin e Mantovas ne miqesoren qe ajo ka zhvilluar ndaj Lacion, te cilen e ka humbur me rezultatin 0-4. Kuptohet qe diferencat mes dy ekipeve jane te medha...

E VEÇANTË/ Dy vëllezër kampionë me dy grupmosha të ndryshme të Vllaznisë

0
Edicioni i sapopërfunduar në futbollin e grupmoshave ishte jashtëzakonisht i suksesshëm për vëllezërit Spahija, Florin dhe Orgesin. Të dy u shpallën kampionë Shqipërie, me ekipe të ndryshme dhe në grupmosha të ndryshme të ekipeve të Vllaznisë. Kështu, Flori triumfoi me...

Arbitrat e rinj, ja kush janë e ardhmja e Kolegjiumit të Shkodrës

0
Kampionatet e moshave në Shkodër janë mbyllur pasditen e djeshme teksa janë kurorëzuar edhe ekipet më të mira sipas çdo grupmoshë. Por njëkohësisht janë vlerësuar edhe sportistët më të mirë. Por Zyra Rajonale e FSHF-së në bashkëpunim me Kolegjiumin e...

Kualifikueset e ‘Euro 2023/24’ për kombëtaren U19, grumbullohen 4 shkodranë dhe 1 nga Kastrati

0
Shqipëria U-19 është gati për kualifikueset e “Euro 2023/24” dhe trajneri Ervin Bulku ka shpallur edhe listën me 21 futbollistë që do të ketë në dispozicion. Tekniku kuqezi ka përzgjedhur 10 futbollistë nga ekipet shqiptare, ndërsa pjesa tjetër vijnë...

Ideal Lekiqi nis punën si trajner portierësh tek Akademia Vllaznia

0

Pas përvojave në skuadra të ndryshme, sëfundi tek Besëlidhja, Ideal Lekiqi nga dita e sotme ka nisur punë si trajner portierësh tek Akademia Vllaznia. Natyrisht që pasioni i tij për të stërvitur portierët e rinj tashmë do të fillojë të marrë jetë. Ai ka fituar përvojën e mjaftueshme për të qenë tashmë një model trajnimi për ta.

Vllaznia U-19 mund Tiranën brenda në fushën e saj. Kuqeblutë fitojnë 4-3

0
Sukseset e ekipit U-19 të Akademisë Vllaznia. Pas fitores së Kupës tre ditë më parë në Elbasan, sot ky ekip ka fituar edhe ndeshjen e rradhës në kampionat. Skuadra e drejtuar nga trajneri Luan Zmijani ka fituar me rezultatin...

Kombëtarja U17 nis punën. Trajneri Beqiri merr një shkodran tjetër në stafin e tij

0
Sot në kompleksin "Tropikal" në Durrës, kombëtarja U17 ka zhvilluar seancën e dytë stërvitore të grumbullimit të rradhës. Futbollistët e grumbulluar janë testuar në lidhje me gjendjen fizike përpara nisjes për turneun miqësor që do të zhvillohet në Turqi....