Vllaznia U21 shpallet nënkampione e Shqipërisë

0
Vllaznia U21 e ka mbyllur me fitore kampionatin dhe per me teper ajo eshte nenkampione e Shqiperise ne te parin kampionat te organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit. Ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne Laç, kuqeblute e drejtuar...

Tre trajnerë të ‘Djelmnia shkodrane’ marrin liçensat. Nisin rrugëtimin e tyre në pankinë

0
E riorganizuar vetem para dy vitesh, Akademia "Djelmnia shkodrane" eshte munduar qe jo vetem te plotesoje te gjithe strukturen e ekipeve zinxhir, por nga ana tjeter drejtuesit e saj kane bere nje pune te mire edhe per perzgjedhjen e...

Moshat/ Të mërkurën luhen sfidat Vllaznia- Tirana

0
Kjo fundjavë ka qenë pa futboll të luajtur në Shqipëri. Përveç ekipeve të të rriturve, edhe ato të moshave e kanë pushim. Arsyeja është grumbullimi I ekipeve kombëtare. Kjo ka bërë që ekipet e Akademisë Vllaznia të mos jenë...

Kampionati i kombëtareve rajonale, fiton vetëm Shkodra U-17

0

Janë luajtur ndeshjet e treta të kampionatit që po zhvillohet në mes ekipeve kombëtare rajonale. Ekipet e zonës së Shkodrës takimet e rradhës i kanë luajtur ndaj atyre të Korçës dhe ato janë zhvilluar në kompleksin e ekipeve kombëtare në Kamëz. Nga tre ekipet tona, vetëm ai U-17 që drejtohet nga Edi Martini ka fituar këtë javë.

Flasin trajnerët kampionë/ Donaldo Lari: Trofeu im i parë, emocion i papërshkrueshëm

0
Ka disa vite si trajner moshash por vetem dy dite me pare ka provuar ndjesine e te qenurit kampion. Donaldo Lari ne krye te "Basania" U15 u shpall kampion i Zones se Shkodres ne Ligen Amatore dhe padyshim qe...

KF Bashkimi dhe trajneri Ervin Alushi i vijnë në ndihmë komunitetit me projektin e...

0
“Ndihmo edhe ti” ishte projekti i rradhës organizuar nga ekipi i KF Bashkimit me trajner Ervin Alushin. Ky projekt shumë interesant synon rritjen e mbështetjes ndaj komunitetit në nevojë, duke i suportuar ata me pako ushqimore dhe nevoja të...

Vllaznia U19 sot ‘për të marrë hak’ ndaj Shënkollit

0
Vllaznia U-19, e drejtuar nga trajneri Vioresin Sinani, ka zhvilluar një kampionat të mirë në Superioren e moshave, teksa ka fituar 14 ndeshje, barazuar 5 dhe humbur 4, duke marrë 28 pikë dhe duke u pozicionuar kështu vendin e...

Dy herë në avantazh, por Vllaznia U19 e mbyll në barazim 2-2 sfidën ndaj...

0
Ndonese ka kaluar dy here ne avantazh, Vllaznia U19 nuk ka mundur dot te fitoje ndaj Internacionalit ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne Peze- Helmes dhe si rrjedhoje gjithçka eshte mbyllur ne shifrat e barabarta 2-2. Ne fillim...

Komisioni i Disiplinës pezullon dy javë futbollistin e KF Shkodra

0
Komisioni i Disiplinës është mbledhur ditën e sotme për të dhënë verdiktet e javës së kaluar në futbollin shqiptar. Duke parë që kampionatet ishin ndalur për shkak të Kombëtares, pezullimet për klubet apo lojtarët janë bërë vetëm te moshat....

INTERVISTA/ Armir Osmani: I lumtur për dy golat. Vllaznia U21 do dalë kampion

0
Ne ndeshjen e sotme ndaj Turbines ka shenuar dy prej kater golave te Vllaznia U21, pikerisht ate qe e hapi ate dhe te dytin qe siguroi suksesin. E kemi fjalen per sulmuesin Armir Osmani, i cili pas golit te shenuar...