Angjelo Radovani, sulmuesi që premton shumë për të ardhmen

0
Ecuria e ekipit Vllaznia U19 kete sezon nuk ka qene e mire, si pasoje edhe e faktit qe shume prej lojtareve luajne per here te pare sivjet sebashku. Ne fakt ne rradhet e ketij ekipi ka disa lojtare qe...

Tomas Strakosha shkëlqen në Itali, një tjetër Tomas- portier po rritet në Shkodër

0
Dy vitet e fundit sidomos, flitet shumë për të në Itali dhe jo vetëm. E kemi fjalën për Tomas Strakoshën, i cili jo vetëm "ka lënë në hije" emrin e të atit- të mirënjohurit Foto Strakosha, por po krahasohet...

VIDEO/ Trajneri Plori ‘u bën një rreng’ futbollistëve të tij. U ndërpret në mes...

0
Vllaznia U21 eshte shpallur sot kampione e Shqiperise dy jave para fundit te kampionatit. Me fitoren 3-2 ndaj Teutes ne Durres, ajo e ka çuar ne shtate pike diferencen me Bylisin e vendit te dyte dhe ne kete menyre...

EKSKLUZIVE/ Vioresin Sinani merr detyrën e re te Vllaznia

0
Prej disa kohësh ka qenë pjesë e Vllaznisë si zëvendës trajner, duke dhënë kontributin e tij për kuqeblutë edhe si drejtues teknik. Fjala është për Vioresin Sinanin që në këtë fund sezoni është larguar nga ekipi i parë i...

Shkodra ‘oaz’ talentësh, i biri i Jul DEDËS grumbullohet në Kombëtare

0
Gjyshi (Zefi) dhe babai kanë zgjedhur botën e aktrimit e në Shqipëri e kanë shkruar emrin e tyre me të arta, ndërsa djaloshi Mateo Deda ka preferuar të shkojë pas topit. I biri i Julian Dedës është vetëm 12...

Ensar Tafili grumbullohet në kombëtaren U15. Konsiderohet edhe si e ardhmja e mesfushës së...

0
Shqipëria U-15 ka filuar më datën 1 Prill grumbullimin pesë ditor që po zhvillohet në qytetin e Durrësit. Nën urdhërat e trajnerit Armand Dama janë 24 lojtarë, të cilët janë ndjekur më parë në seleksionimet e shumta që janë...

Albion Kurbasha, 15 vjeçari që u shpall lojtari më i mirë. Ëndrra ime, të...

0
Në çdo garë dhe kampionat që zhvillohet, ka edhe vlerësime. Kështu ka ndodhur edhe në kampionatin e grupmoshës U15 për Zonën e Shkodrës ku diplomën e sportistit më të mirë e ka marrë futbollisti i Akademisë Vllaznia Albion Kurbasha. I...

U19/ Golashënuesi më i mirë i kampionatit, një shkodran që luan me Partizanin

0
Nga Endri ÇINARI Kampionati U19 i futbollit në vendin tonë po zhvillohet goxha rivalizues këtë sezon. Disa skuadra si: Partizani, Vllaznia, Bylis apo edhe Laçi kanë pretendime për fitimin e kampionatit. Dhe deri në këto momente gara është thuajse e...

Marçelino Preka, futbollisti i së ardhmes që “tradhëtoi” familjen e tij

0
Në Shkodër janë të shumtë lojtarët të cilët "shpërthejnë" në çdo sport dhe më pas ata japin kontributin e tyre në sporte të ndryshme. Sot do të flasim për një futbollist të së ardhmes. Bëhet fjalë për Marçelino Prekën....

VIDEO/ Arbitrim skandaloz, shihni çfarë penalltie akordon gjyqtari Granit Sulko në ndeshjen e Vllaznia...

0
Në kampionatin shqiptar jemi mësuar shpesh me vendime të çuditshme të gjyqtarëve apo mos-veprimeve të tyre. Megjithatë, një tjetër rast i tillë ka ndodhur edhe në ndeshjen e sotme të kampionatit të moshave U-17, ku përballeshin Vllaznia me Tiranën....