Futbollistë të mëdhenj, femra të bukura, shtëpi luksoze, vetura të shpejta…

0
Brenda jetës së dy yjeve më të shndritshëm të futbollit, ndërsa përgatiten për betejën në Ligën e Kampionëve. Gratë e bukura, makina të shpejta, mbështetje shumë milionë dollarëshe dhe shtëpi luksoze, dy gjigandët e botës sportive janë më shumë...

Kinezët të çuditshëm: 5 milionë për Mascherano, 50 milionë për Turam!

0
“Mundo Deportivo” krahason ofertën për Turanin me atë prej 5 milionë eurosh për yllin argjentinas, Javier Mascherano. Një klub kinez ofroi 50 milionë euro për blerjen e mesfushorit të Barcelonës, Arda Turan, një vit më parë. Lajmi është bërë...

Gjermania ofron bonuse të mëdha për mbrojtje të titullit

0
Futbollistët e Përfaqësueses së Gjermanisë do të shpërblehen me nga 350 mijë euro për kokë, nëse ia dalin të mbrojnë titullin e botës në kampionatin botëror "Rusia 2018". Një gjë e tillë është konfirmuar të mërkurën nga Federata e...

“Messi, Messi” nga tribunat, shikojeni reagimin e Ronaldos (VIDEO)

0
Cristiano Ronaldo u ballafaqua me thirrjet “Messi, Messi” gjattë ndeshjes me Al Jaziran. Cristiano Ronaldo u ballafaqua me një situatë të sikletshme gjatë ndeshjes ndaj Al Jaziras në gjysmëfinalen e Kampionatit botëror për klube. Gjatë një momenti të takimit,...

Partneret e yjeve të Realit vishen me hixhab në Dubai

0
Real Madrid ka luajtur dje ndaj Al Jazeera në kuadër të kompeticionit "Botërori i Klubeve", ndeshje kjo e vlefshme për fazën gjysmë-finale dhe që u fitua prej tij me rezultatin 2-1. Por ndërkohë, yjet e kësaj skuadre nuk kanë...

Wanda Nara shfaqet bombastike, “çmenden” fansat (foto)

0
Wanda Nara nuk lë rast pa treguar format e saj bombastike. Bashkëshortja dhe njëkohësisht agjentja e Mauro Icardit ka tërhequr sërish vëmendjen, këtë herë gjatë ndeshjes Inter-Pordenone, e luajtur dje për Kupën e Italisë, ku zikaltërit kaluan në çerekfinale...

BUNDESLIGA- Lewandowski gol, Bayern fiton të tretën radhazi

0
Bayern Munich i ka mjaftuar vetëm një gol në ndeshjen e zhvilluar mbrëmjen e sotme kundër skuadrës së vendit të fundit Koln, një takim që është luajtur në “Allianz Arena” dhe që ka qenë i vlefshëm për javën e...

Puma i bën City-t një ofertë të parezistueshme për të braktisur Nike

0
Fanella e famshme e Manchester City--t pritet të zhvendosë logon po aq të famshme të Nike sezonin e ardhshëm, me klubin e Premier League që është pranë marrëveshjes multi-milionëshe me Puma-n.Një marrëveshje që do t’i afronte me fitimet që...

Coppa Italia / Milan mposht Verona-n, e pret Inter në çerekfinale

0
AC Milan nuk ndoqi shembullin e Inter qe u kualifikua vetëm pas penalltive, duke mos e diskutuar në asnjë moment fitoren ndaj Veronas me rezultatin 3-0. Ishte një mbrëmje ku vëmendja ishte zhvendosur më tepër jashtë fushës pikërisht te...

Përgjaket derbi i Beogradit. Përplasen huliganët

0
Derbi numër 156 mes dy rivalëve të Beogradit, Partizan dhe Zvezda, shpërtheu! Lufta e madhe ndodhi në tribunën që i përket Grobarit (Partizan). Komentuesit e parë të televizioneve thanë se ishin fansat e Zvezdës brenda sektorit të tifozëve të...