VIDEO/ Antoneta Molla: Në verë isha shumë pranë rikthimit te Vllaznia, por oferta greke...

Ka kaluar shume vite te bukura me Vllaznine, skuadren ku u formua si sportiste dhe ishte shume prane rikthimit prane saj kete sezon, por ne fund gjerat kane ndryshuar. Ne skene i doli nje oferte nga Greqia dhe si...

VIDEO/ Reagon trajneri Kalaja: Tre shkodranët që luajnë me Skënderbeun i dua fort, te...

Vllaznia në volejboll për meshkuj ka arritur që të marrë një tjetër fitore ndaj Skënderbeut, këtë herë për Kupë, teksa eleminuan korçarët nga ky kompeticion me rezultatin 3-2. Pas ndeshjes, trajneri i ekipit shkodran, Artan Kalaja ka folur për...

VIDEO/ E konfirmon trajneri Lisha: Te Vllaznia do vijnë edhe tre lojtare të tjera...

Vllaznia e volejbollit te femrave ndodhet ne vendin e katert ne kampionat dhe po ashtu eshte kualifikuar edhe per ne gjysmefinale te Kupes se Shqiperise, megjithate duket se nuk eshte ende ai ekipi i cili mund te pretendoje per...

VOLEJBOLL FEMRA/ Vllaznia e mund sërish Barletin, kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës

E ka mundur 6 dite më parë për kampionat në shifrat 3-1 dhe me të njëjtin rezultat e ka mundur edhe sot për Kupën e Shqipërisë. E kemi fjalën për Vllazninë në volejboll për femra e cila e ka...

VOLEJBOLL MESHKUJ/ Vllaznia mund 3-2 Skënderbeun dhe kualifikohet në gjysmëfinale të kupës

Vllaznia e volejbollit te meshkujve eshte kualifikuar me shume veshtiresi per ne gjysmefinalet e Kupes se Shqiperise. Ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ndaj Skenderbeut ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" ka fituar vetem me rezultat final. Ne fakt...

E VEÇANTË/ Dy volejbolliste të Vllaznisë janë pikëshënueset më të mira të kampionatit

Vllaznia e volejbollit te femrave ka marre pasditen e djeshme fitoren e katert ne kampionat teksa mundi me rezultatin 3-1 ekipin e Barleti Volej dhe si rrjedhoje pas kesaj fitoreje ka forcuar pozitat e saj ne vendin e katert...

VIDEO/ Kalaja: Vllaznia e ka të vështirë të pretendojë. Rivalet e saj kanë buxhete...

Vllaznia e volejbollit për meshkuj mori një fitore me përmbysje ndaj Studentit 3-1 në parketin e “Qazim Dervishit”. Kështu, pas kësaj fitoreje, trajneri i ekipit shkodran Artan Kalaja u shpreh i kënaqur me performancën e skuadrës, e cila nga...

VIDEO/ E thotë trajneri Lisha: Vllaznia do të marrë edhe një tjetër lojtare

Vllaznia e volejbollit të femrave ka marrë sot fitoren e katërt në kampionat, duke mundur 3-1 Barletin. Megjithatë, trajneri Besnik Lisha nuk duket se është shumë i kënaqur akoma me skuadrën e tij, sepse pritshmëritë për të janë më...

VIDEO/ Trajneri Lisha: Kam takuar dy prej vajzave të larguara. U kërkova të rikthehen,...

Vllaznia e volejbollit te femrave ka fituar pasditen e sotme ndaj Barletit me rezultatin 3-1 ne ndeshjen e luajtur ne "Qazim Dervishi" dhe me kete fitore ka forcuar pozitat e saj ne vendin e katert ne renditje. Per momentin...

VOLEJBOLL/ Vllaznia e femrave mund me përmbysje Barletin 3-1

Vllaznia ne volejboll per femra ia ka dale te marre edhe fitoren e katert rradhazi ne kampionat, teksa pasditen e sotme ka mundur me rezultatin 3-1 ekipin e Barleti Volej ne ndeshjen e luajtur ne pallatin e sportit "Qazim...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI