VOLEJBOLL/ Vllaznia U21 fiton finalen e dytë ndaj Partizanit, titulli vendoset të enjten në...

0
Vllaznia U21 ne volejboll per meshkuj ka arritur ta fitoje finalen e dyte ndaj Partizanit dhe si rrjedhoje e kane barazuar ne 1-1 numrin e ndeshjeve. Kjo ka bere qe te jete e detyrueshme luajtja e nje finaleje te...

VOLEJBOLL/ Vllaznia U21 për djem të dielën në finalen e parë për titullin kampion...

0
Vllaznia U21 ne volejboll per djem ka shansin qe kete sezon te shpallet kampione e Shqiperise. Ajo do te luaje te dielen finalen e pare ndaj Partizanit ku padyshim qe do te tentoje fitoren, nderkohe qe ndeshja e dyte...

Skënderbeu mund Tiranën dhe shpallet kampion i Shqipërisë për herë të shtatë

0
Skënderbeu është për herë të shtatë kampion i Shqipërisë, ndërsa rikthehet ky trofe pas dy vitesh mungesë. Tre finale të fituara dhe në Korçë e në Pallatin e Sportit “Tamara Nikolla” ka shpërthyer festa. Trofeun e kampionit për kapitenen...

VIDEO/ Trajneri Kalaja: Vllaznia ia doli ta realizonte kampionatin e saj

0
Vllaznia e volejbollit te meshkujve e mbylli dje kampionatin duke u eliminuar ne gjysmefinale nga Partizani. Ne fakt kjo edhe pritej duke pare kundershtarin me te cilin po ndeshej dhe ndoshta prej kesaj, edhe trajneri Artan Kalaja shfajeson sportistet...

VOLEJBOLL/ Ylli Tomori: Vllaznia në volejboll duhet të ketë një menaxhim më të mirë....

0
Vllaznia e volejbollit te meshkujve e mbylli dje rrugetimin e saj edhe per kete sezon teksa u rendit ne mes kater me te mirave te vendit, por pa arritur te shkoje dot me tej. Pse ndodhi keshtu? Njefare analize...

VIDEO/ Trajneri Koja: Bashkëpunimi i ekipeve të rretheve, është i vetmi shpëtim për ne...

0
Korça keto vitet e fundit eshte kthyer ne kryeqendren e volejbollit te femrave te Shqiperise. Investimi i bere, menyra e funksionimit dhe mbi te gjitha mbushja e pallatit te sportit sa here qe luan Skenderbeu, kane bere qe kjo...

VOLEJBOLL/ Mbyllet kampionati edhe për Vllazninë e meshkujve. Eliminohet në gjysmëfinale

0
Pas ekipeve te basketbollit dhe volejbollit te femrave, edhe ai i volejbollit te meshkujve te Vllaznise e ka mbylluar sot kampionatin e tij duke u mjaftuar vetem me pozicionimin ne kater me te mirat e vendit, por pa arritur...

VIDEO/ Nora Deda: Ky ishte maksimumi i Vllaznisë për këtë sezon. Tani të mendojmë...

0
Vllaznia ne volejboll per femra e ka mbyllur dje sezonin me perfundimin e ndeshjes se dyte gjymesfinale ndaj Skenderbeut, te cilen e humbi 1-3 dhe kesisoj ne pamundesi te kualifikimit ne finale, i duhet te filloje te beje planet...

VOLEJBOLL/ Skënderbeu fiton 3-1 edhe në Shkodër. Mbyllet kampionati për Vllazninë e femrave

0
Mbyllet kampionati per Vllaznine e volejbollit te femrave. Ashtu siç pritej, ajo e ka patur shume te veshtire te perballet me kampionen ne fuqi te vendit- Skenderbeut dhe me dy humbje ndaj saj ne gjysmefinale, i ka dhene lamtumiren...

VOLEJBOLL/ Vllaznia e meshkujve e humbet gjysmëfinalen ndaj Partizanit

0
Vllaznia e volejbollit te meshkujve e ka humbur ndeshjen e pare gjysmefinale te kampionatit ndaj Partizanit. Ajo eshte luajtur pasditen e sotme ne sallen sportive "Goga" dhe eshte fituar nga volejbollistet e kuq me rezultatin e paster 3-0. Pavaresisht perpjekjeve...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI