VOLEJBOLL/ Vllaznia e meshkujve e nis me dy humbje Ligën ‘Gjergj Kastrioti’

0
Janë mbyllur ndeshjet e para të Ligës "Gjergj Kastrioti", pikërisht ato të xhiros së parë dhe të dytë që u zhvilluan fundjavën që shkoi në Ferizaj të Kosovës dhe ekipi i volejbollit të meshkujve të Vllaznisë e ka nisur...

VOLEJBOLL/ Vllaznia e femrave fiton me shumë vështirësi në ndeshjen e kupës ndaj Teutës

0
Vllaznia e volejbollit te femrave ka fituar me shume veshtiresi ne ndeshjen e javes se parafundit te Kupes se Shqiperise. Pasditen e sotme ajo eshte ndeshur me Teuten ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" dhe ka triumfuar me set...

VOLEJBOLL/ Vllaznia e meshkujve pjesmarrëse në Ligën ‘Gjergj Kastrioti’

0
Do te nise pasneser ne Ferizaj te Kosoves edicioni i trete i Liges "Gjergj Kastrioti" ne volejboll per meshkuj. Ne edicionin e sivjetem marrin pjese 8 ekipe, 4 me te mirat e Shqiperise dhe 4 me te mirat e...

VIDEO/ Vllaznia e meshkujve gabon rëndë në Korçë. Vë në rrezik kualifikimin në gjysmëfinalen...

0
Vllaznia e volejbollit te meshkujve ka gabuar rende ne ndeshjen e djeshme ndaj Skenderbeut duke e vene tashme seriozisht ne dyshim kualifikimin ne gjysmefinalen e Kupes se Shqiperise. Takimi eshte luajtur ne pallatin e sportit "Tamara Nikolla" te Korçes dhe...

VIDEO/ Vllaznia e femrave s’mund ta përballojë Tiranën, humbet 0-3 në ndeshjen e Kupës

0
Ka zgjatur vetem 60 minuta ndeshja e vlefshme per Kupen e Shqiperise ne volejboll per femra, ajo ne mes Vllaznise dhe Tiranes, luajtur pasditen e sotme ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi". Vajzat shkodrane nuk kane mundur te bejne...

VIDEO/ Trajneri Kalaja: Vllaznia në rrugën e duhur drejt gjysmëfinaleve të Kupës

0
Vllaznia e volejbollit te meshkujve ka fituar pasditen e sotme me rezultatin 3-0 ndaj Elbasanit duke siguruar ne kete menyre fitoren e dyte ne ndeshjet e Kupes se Shqiperise. Ajo tashme mban vendin e dyte ne grup dhe kur...

VIDEO/ Vllaznia e femrave me 9 lojtare në organikë s’mund të bëjë asgjë ndaj...

0
Me vetem 9 lojtare te gatshme, Vllaznia e volejbollit te femrave nuk ka mundur te beje dot asgje ndaj nje Partizani te kompletuar dhe me shume pretendime. Ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne pallatin e sportit "Qazim...

VIDEO/ Vllaznia e meshkujve triumfon 3-0 ndaj Elbasanit, merr fitoren e dytë në Kupë

0
Vllaznia e volejbollit te meshkujve eshte rikthyer serish tek fitorja ne kampionat duke fituar me rezultatin 3-0 ndaj Elbasanit ne ndeshjen e vlefshme per Kupen e Shqiperise. Ajo eshte luajtur ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" dhe eshte dominuar...

5 volejbollistë të Vllaznisë në grumbullimin e kombëtares së të rinjve

0
Ditet e fundit Federata Shqiptare e Volejbollit ka zhvilluar nje zbor treditor me ekipet e moshave U20 ku stafet e ekipeve kombëtare me mbështetjen e trajnerëve të ekipeve kombëtare italiane, do të evidentojnë dhe do të trajtojnë element të...

E VEÇANTË/ Lezha duhet të krenohet me treshen e mrekullueshme të trajnereve të volejbollit

0
Nga Gjergj KOLA Ne sportin shqiptar (duke mos perfshire futbollin), nje problem i madh eshte mungesa e njerezve qe e dashurojne ate dhe si rrjedhoje çdo dite e me pak shohim trajnere e kuadro sportiv te perkushtuar. Pikerisht per kete...