Vllaznia eshte shquar gjithe keto vitet e fundit per nxjerrjen e lojtareve te rinj dhe shume prej tyre sot jane pjese e saj dhe te tjere po luajne me sukses ne ekipet e tjera te Superliges shqiptare, por edhe jashte vendit.

Ka patur shume diskutime ne lidhje me brezat e lojtareve se cili prej tyre ka qene me i suksesshmi dhe “gara” ka qene per futbollistet e datelindjeve te ndryshme.

Sot do te ndalemi tek brezi i datelindjes 1996. Kjo gazete qe po publikojme sot, i perket dates 26 dhjetor 2014. Ne te shkruhet pikerisht per firmat e tre 18 vjeçareve, Ardit Krymit, Erald Çinarit dhe Esin Hakaj.

Qe ne ate moshe, si pakkush tjeter keto vitet e fundit, filluan te luajne me ekipin e pare te Vllaznise. Krymi qe prej atij viti dhe deri me sot, nuk i eshte larguar asnjehere formacionit te pare te kuqebluve.

Ndersa dy te tjeret, pasi bene emer tek Vllaznia, sot jane bere pjese e Partizanit. Nje tregues ky qe Akademia Vllaznia ka nxjerre gjithnje lojtare te talentuar./SHKODRA-SPORT.COM/