Njihuni me rregullat e reja në volejboll

Federata Ndërkombëtare e Volebollit (FIVB) do të aplikojë së shpejti ndryshime në sistemin e pikëzimit dhe të seteve. Duke parë që kohëzgjatja e ndeshjeve apo edhe e një seti të vetëm është rritur ndjeshëm, ku shon deri në 30 pikë apo më shumë, gjë që shpesh kjo ndikon në uljen e nivelit të lojës dhe të shikueshmërisë, është menduar një rregull interesant, që do të eksperimentohet sezonin tjetër. Numri i pikëve të çdo seti do të ulet nga 25 në 15, por ama do të rritet numri i seteve, nga 5 në 7. Pra, fitues del ekipi që fiton 4-0, 4-1, 4-2 ose 4-3.

Volejbollistet kampione të Vllaznisë që pozojnë si modele në rrjetet sociale (FOTO)

Ekipi i Vllaznise per te reja eshte per te tretin vit rradhazi kampion. Diten e diel vajzat u shpallen kampione per here te trete. Tre prej tyre, bashke me trajneren e tyre, kane qene te pranishme edhe ne studion e...

Qafarena- Koçi dhe Qershia- Hysaj fituesit e “Volej-Poja Beach Trophy 2018”

Pas tre ditë garash dhe rivaliteti shumë të madh, pasditen e sotme është mbyllur edicioni i tretë i "Volej-Poja Beach Trophy 2018". Një aktivitet i organizuar nga Bashkia Shkodër dhe që sivjet në fakt ka qenë më interesanti dhe më...

Stela Kiri: Objektivi im në karrierë është të jem pjesë e kombëtares

Ekipi i volejbollit të femrave të Vllaznisë është duke u përgatitur për nisjen e gjysmës së dytë të kampionatit. Objektivi padyshim që do të jetë renditja në mes katër ekipeve më të mira. Vajzat janë duke zhvilluar një stërvitje...

PERSONAZH/ Leda Preçetaj: Volejbolli është një pjesë e rëndësishme e jetës time

Tek Vllaznia e volejbollit te femrave ka nje grup lojtaresh te talentuara te cilet padyshim qe premtojne shume per te ardhmen. Jane thuajse te gjitha te nje moshe, 17-18 vjeçare dhe e ardhmja e tyre por edhe e ekipit...

FOTO/ Sava Thaka, volejbollistja bukuroshe mahnit edhe në rrjetet sociale

Volejbollistja e kombëtares shqiptare, Sava Thaka, vijon me sukses karrierës e saj në Izrael. Përveç kualitetit që ofron në parket, Sava shkëlqen edhe jashtë fushe. Shtatlartja bukuroshe është gjithashtu shumë aktive në rrjetet sociale, teksa shfaqet në një formë...

Volejbolli i meshkujve, ekipi më i financuar në Sportklub Vllaznia

Të shpallurit kampion i Shqipërisë në vitin 2017 i ka mjatuar ekipit të volejbollit të meshkujve të Vllaznisë të jetë tashmë ekipi më i financuar për këtë vit nga Bashkia Shkodër dhe Sportklub Vllaznia. Ekipi që drejtohet nga trajneri...

FANTASTIKE/ Babë e bir ‘kundërshtarë. Arben e Redi Mlloja pjestarë të stafeve të Vllaznisë...

Vllaznia dhe Partizani ne volejboll per meshkuj jane ndeshur mbremjen e sotme ne kuadrin e ndeshjes se rradhes te kampionatit kombetar. Te kuqte kane fituar me rezultatin 3-1 por sakaq, gjate kesaj ndeshje ka rene ne sy nje fakt...

Volejbollistja shkodrane Cindy Marina pozon si “Miss Universe” para logos së Vllaznisë

Ka lindur në Amerikë por origjina e saj prej Shkodre e bën Cindy Marinën të jetë e lidhur pas ngjyrave kuqeblu të Vllaznisë, skuadër për të cilën ka luajtur volejboll nëna e saj, Kristina Nikolli. Bukuroshja Cindy Marina, e shpallur...

Reagon ish- kapitenia e Vllaznisë: Asht ba Vllaznia si Qeveria. Eliminon tan ata qe...

Diten e djeshme u zhvillua ndeshja e javes se dyte te kampionatit te volejbollit te femrave ne mes Vllaznise dhe Skenderbeut, e fituar nga ky i fundit me rezultatin 3-1. Nje start jo i mire per vajzat kuqeblu megjithate...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI